Serwis ze znakiem jakości

 

Spanie.pl

Alternatywa dla Zakopanego – Białka i Bukowina Tatrzańska
2016-05-20 13:49 , Autor:

 

 

Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska
Morskie Oko
Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska
Wyciąg narciarski
Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska
Terma Bania
 


Większości turystów Tatry kojarzą się z Giewontem, Gubałówką i najchętniej odwiedzaną miejscowością, czyli Zakopanem. To właśnie tutaj w sezonie ściąga ogromna rzesza ludzi z różnych zakątków Polski i Europy. Jednak Tatry to nie tylko Zakopane i jego najbliższa okolica. Dobrą alternatywę na wypoczynek w górach stanowi pobyt w Bukowinie czy Białce Tatrzańskiej.

Kilkanaście kilometrów na wschód od Zakopanego leży niewielka miejscowość, która skutecznie konkuruje z zimową stolicą Polski – Bukowina Tatrzańska. To idealna lokalizacja dla miłośników gór. Rozbudowana baza noclegowa, liczne obiekty turystyczne i gastronomiczne oraz wspaniałe warunki do uprawiania zimowych sportów sprawiają, że Bukowina bez przerwy gości wielu turystów nie tylko z Polski. Na chwilę obecną do dyspozycji turystów pozostają liczne wyciągi narciarskie, dodatkowo dużą atrakcję stanowią Termy Bukowina – największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleks basenów geotermalnych. Warto zajrzeć do Bukowiny choćby dla samych krajobrazów – panorama Tatr to widok absolutnie niesamowity.

Kilka kolejnych kilometrów dzieli Bukowinę od Białki Tatrzańskiej. Uważana za jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich, zasłynęła za sprawą doskonałych warunków do jazdy na nartach. Niejednokrotnie Białka otrzymała miano najlepszego polskiego ośrodka narciarskiego. Dla amatorów sportów ekstremalnych też coś się znajdzie: górska rzeka Białka nadaje się do uprawiania kajakarstwa górskiego czy spływów pontonowych. Podobnie jak Bukowina, Białka dysponuje obiektem z basenami termalnymi. Walorem jest też bezdyskusyjnie bardzo dobre zaplecze turystyczne.

Nie sposób wspomnieć  o wszystkich dodatkowych atrakcjach, jakie czekają na turystów w Bukowinie i Białce. Gospodarze dbają, by ich goście czerpali jak najwięcej z wypoczynku w górach: organizowane są kuligi, śnieżne safari na skuterach, przejażdżki quadami czy paintball w Tatrach. Dla relaksu można skorzystać z zabiegów SPA czy masaży.

Nie ulega wątpliwości, że Zakopane to jedno z najpiękniejszych miast w polskich górach. Jeśli jednak chcesz odpocząć od gwaru i tłumów, przy planowaniu kolejnej wyprawy na Podhale weź pod uwagę dwie powyższe propozycje. Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz – w końcu Zakopane to nie jedyne, co mają do zaoferowania polskie góry.

Koniecznie sprawdź oferty noclegowe naszych obiektów w BukowinieBiałce.

 

źródło zdjęć: https://commons.wikimedia.org/wiki/; http://ugbukowinatatrzanska.pl/; http://www.termabania.pl/

 

 

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Nowość! Góral Skipass łączy cztery ośrodki na Podhalu!

Nowość! Góral Skipass łączy cztery ośrodki na Podhalu!

Od najbliższego sezonu na fanów szusowania po stokach czeka miła niespodzianka. Projekt Góral Skipass połączy cztery podhalańskie stacje narciarskie.

Za co kochamy Zakopane?

Za co kochamy Zakopane?

Tatr i Zakopanego nie trzeba nikomu przedstawiać ani polecać. Co od wielu dekad przyciąga tylu turystów na Podhale? W czym tkwi fenomen Zakopanego?

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

My i Słowacy mamy to szczęście, że natura obdarzyła nasze obszary źródłami termalnymi. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie, a co słowackie aquaparki.

Wodny świat AquaCity Poprad

Wodny świat AquaCity Poprad

Pobyt u południowych sąsiadów to już nie tylko Tatry. Na Słowację gości przyciąga też mnogość wodnych atrakcji. Jedną z nich jest AquaCity Poprad.

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – niewielkie miasteczko w woj. łódzkim, którego skarbem są źródła wody termalnej. Na ich bazie powstał kompleks Termy Uniejów.

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Co powiesz na wakacje pełne wody i prawdziwego relaksu? W Beszeniowej czeka na Ciebie bezmiar wodnej zabawy i wiele niezapomnianych przygód.

Wizualizacja obiektu Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja Podhala - Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja czeka na wszystkich goszczących w okolicach Zakopanego. Już 1 czerwca otwarty zostanie największy ośrodek termalny na Podhalu.

 

Nowości w przewodniku

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Baśniowy, fantastyczny, niezwykły, zaczarowany – te epitety trafnie obrazują najbardziej bajkową budowlę Opolszczyzny, a może nawet całego kraju.

Most Karola w Pradze - ciekawostki i legendy

Most Karola w Pradze – ciekawostki i legendy

Podczas zwiedzania Pragi nie sposób prędzej czy później nie znaleźć się na Moście Karola, który stanowi symbol i wizytówkę miasta.

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie