Serwis ze znakiem jakości

 

Spanie.pl

Czeska przygoda na rowerze
2016-06-03 11:40 , Autor:

 

 

Trasa brzegiem rzeki Bečvy
Czeska przygoda na rowerze
Czeska przygoda na rowerze
Czeska przygoda na rowerze
Krajobraz przy trasie brzegiem rzeki Bečvy
Więzienie przy szlaku Śladami Czarownic
 


Jeśli rower to twój najlepszy przyjaciel i towarzysz podróży, proponujemy ci sąsiedzką wizytę na dwóch kółkach po czeskiej stronie Olzy. Dlaczego warto się tam wybrać?

Po pierwsze: Czesi coraz bardziej przekonują się do tego środka transportu, więc sieć dobrze utrzymanych i bezpiecznych tras rowerowych rośnie w szybkim tempie. Zwiedzając Czechy na rowerze, bez problemu dostaniemy się do największych miast i urokliwych wiosek. Nie brakuje tam ani łatwych szlaków, idealnych na rodzinną przejażdżkę wśród pięknych krajobrazów, ani tras z dreszczykiem emocji (adrenaliny dostarczą szlaki w Górach Rychlebskich czy Izerskich).

Na rowerze bez przeszkód można też podróżować między krajami. Czesi oferują trasy rowerowe do Niemiec wzdłuż rzeki Ohře, po nabrzeżu Łaby albo na linii Praga – Wiedeń. Ta ostatnia trasa, Greenways, cieszy się dużą popularnością – w końcu łączy dwie z piękniejszych europejskich stolic.

Najciekawszym udogodnieniem w Czechach dla fanów turystyki rowerowej są kursujące cyklobusy, czyli autobusy do przewozu rowerów. To dobra opcja dla wszystkich tych, którzy nie są pewni swojej kondycji i część trasy chcą odbyć niekoniecznie na siodełku roweru. W zależności od trasy, z cyklobusów można korzystać zazwyczaj od czerwca do września.

Szczególnej uwadze polecamy trzy czeskie trasy rowerowe. Pierwszą z nich jest tzw. Szlak Olzy, dzięki któremu rowerzysta poznaje najciekawsze miejsca położone nad tą rzeką. Najlepiej poznasz Beskid Śląsko – Morawski, wybierając malowniczą trasę brzegiem rzeki Bečvy. Szlak o nazwie Śladami Czarownic poprowadzi cię natomiast do dawnych miejsc procesów inkwizycji.

Należy pamiętać, że Czesi bardzo restrykcyjnie podchodzą do łamania przepisów ruchu drogowego. Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z obowiązującym w Czechach prawem w zakresie ruchu rowerowego, inaczej przyjdzie ci słono zapłacić choćby za nieświadome złamanie przepisów. Nawet to i lepiej, że Czesi pilnują przestrzegania zasad – dzięki temu podróżując rowerem można się czuć dużo bezpieczniej.

 

źródło zdjęć: http://www.czechtourism.com/pl/

 

 

 
 

 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Most Karola w Pradze - ciekawostki i legendy

Most Karola w Pradze – ciekawostki i legendy

Podczas zwiedzania Pragi nie sposób prędzej czy później nie znaleźć się na Moście Karola, który stanowi symbol i wizytówkę miasta.

Kaplica Czaszek

Kutna Hora – miasto srebra i czaszek

Kutna Hora to dziś niewielkie miasteczko 65 km od Pragi. Teraz jego rola jest marginalna, lecz niegdyś gród stanowił ważne miejsce na mapie Czech.

Wieża widokowa Sky Walk

Podniebny spacer w Czechach

Dzięki niedawno powstałej wieży widokowej Sky Walker w Czechach, niedaleko granicy polsko – czeskiej, można odbyć podniebny spacer.

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

Wybierasz się zwiedzić stolicę Czech? Świetnie, Praga to doskonały kierunek – blisko, dość swojsko i niedrogo. Czy aby na pewno? Sprawdźmy!

10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Czechach

10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Czechach

Polakom Czechy kojarzą się głównie z knedlikami i piwem. Przedstawiamy 10 faktów o naszych sąsiadach z południa, o których możesz nie wiedzieć.

Starosta i Starościna

Skalne Miasto w Czechach

Z Czechami łączy nas wiele. Naszym południowym sąsiadom przypadła jednak w udziale atrakcja, której próżno szukać tutaj. Mowa o Skalnym Mieście.

Rynek w Kielcach

Rowerem przez Polskę - Green Velo

Z myślą o amatorach jazdy rowerem powstała najdłuższa trasa rowerowa w Polsce - Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

 

Nowości w przewodniku

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Mazury

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Bogata i różnorodna – taka jest polska natura. Zebraliśmy dla Was 10 najpiękniejszych cudów Polski, które nie wyszły spod ludzkiej ręki.

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Baśniowy, fantastyczny, niezwykły, zaczarowany – te epitety trafnie obrazują najbardziej bajkową budowlę Opolszczyzny, a może nawet całego kraju.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie