Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Realny horror - Lost Souls Alley w Krakowie
2016-06-06 10:45 , Autor:

 

 

Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
 


Piętro zaniedbanej kamienicy. Ciemność. Słaby snop światła latarki. Za plecami słyszysz niepokojący dźwięk. W twoją stronie sunie upiorna zjawa, by za chwilę rzucić się na ciebie z przeraźliwym wrzaskiem. To nie żaden scenariusz horroru, a Lost Souls Alley w Krakowie.

W ścisłym centrum Krakowa, tuż obok najsłynniejszych atrakcji, stoi niepozorna kamienica. Na jej pierwszym piętrze działa dom strachu – Lost Souls Alley. To tam granica między rzeczywistością a sennym koszmarem się zaciera. Niczym bohater horroru stawisz czoła mrożącym krew w żyłach ciemnym mocom, zawalczysz o przetrwanie w obskurnych pokojach rodem z filmów grozy. Po wejściu w ten świat będziesz tylko marzył, by jak najszybciej go opuścić.

Lost Souls Alley wyrasta na pozycję obowiązkową dla wszystkich poszukiwaczy mocnych wrażeń. Wielu z nich uważa atrakcję na Floriańskiej za jeden z najlepszych (a nawet najlepszy) obiekt tego typu. W niczym nie przypomina on domów strachu z wesołych miasteczek, gdzie wystarczy przejść z punktu A do punktu B. Każdy pokój w Lost Souls Alley to tzw. escape room, a więc by się z niego wydostać, trzeba nieco pogłówkować – złamać kod czy rozwiązać zagadkę, by znaleźć klucz do kłódki przy drzwiach. A to wszystko w sytuacji poczucia zagrożenia i potężnego skoku adrenaliny.

Fakt faktem, nie jest to rozrywka dla wszystkich. Osoby o słabych nerwach mogą nie poradzić sobie z grozą, jaka czai się w ciemnościach. Co prawda każdy wie, że to tylko zabawa, którą zresztą można w dowolnym momencie przerwać przez krzyknięcie „bezpiecznego słowa”, ale mimo tego w pewnych sytuacjach racjonalne myślenie po prostu się wyłącza. Trzeba najpierw zadać sobie pytanie, czy faktycznie jesteśmy gotowi na podjęcie takiego wyzwania.

Jeśli chcesz na moment przenieść się w świat horroru, koniecznie uwzględnij tę pozycję w swoich planach. Bilet to koszt raptem kilkunastu złotych, a przebycie całej trasy to ok. 20 minut. Zapewniamy - wspomnienia o przeżytych chwilach grozy zostaną w pamięci przez długi czas.

 

źródło zdjęć: http://www.lostsoulsalley.com/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Energylandia

Energylandia – niezapomniana rozrywka dla całej rodziny!

Oto nasza podpowiedź na aktywne i pełne emocji spędzenie czasu z rodziną: park rozrywki Energylandia!

Sukiennice

Kraków – co ciekawego w obrębie Rynku?

Każdy turysta odwiedzający Kraków swoje pierwsze kroki kieruje w stronę Rynku Głównego. Oto, czego nie można przegapić, będąc w tej części miasta.

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Energylandia

TOP 8 miejsc na wycieczkę z dziećmi

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Wybraliśmy 8 wyjątkowych miejsc na wycieczki, by urozmaicić dzieciom wakacyjny czas.

Krakowski Rynek nocą

Noc Muzeów w Krakowie 2016

W nocy z 13 na 14 maja odbędzie się trzynasta edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Odkrywamy nieznane”.

 

Nowości w przewodniku

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Aby biwak był przyjemnym i pozbawionym stresu odpoczynkiem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Co więc zabrać ze sobą?

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki. Poza sezonem – ciche, niewielkie miasteczko. W sezonie – mekka żeglarzy, rozbrzmiewa dźwiękiem szant i gwarem rozmów. Oto Perła Mazur.

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Nie wszyscy kierowcy po przekroczeniu granicy pamiętają o przystosowaniu jazdy do obowiązujących paragrafów. I tu zaczynają się schody.

Wakacje nad bieszczadzkim morzem

Wakacje nad "bieszczadzkim morzem"

Plażowanie nad wodą w otoczeniu wzgórz, lasy schodzące do tafli jeziora, skaliste brzegi... Tak, to krajobraz z Polski – znad "bieszczadzkiego morza".

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie