Serwis ze znakiem jakości

 

Spanie.pl

Realny horror - Lost Souls Alley w Krakowie
2016-06-06 10:45 , Autor:

 

 

Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
Lost Souls Alley w Krakowie
 


Piętro zaniedbanej kamienicy. Ciemność. Słaby snop światła latarki. Za plecami słyszysz niepokojący dźwięk. W twoją stronie sunie upiorna zjawa, by za chwilę rzucić się na ciebie z przeraźliwym wrzaskiem. To nie żaden scenariusz horroru, a Lost Souls Alley w Krakowie.

W ścisłym centrum Krakowa, tuż obok najsłynniejszych atrakcji, stoi niepozorna kamienica. Na jej pierwszym piętrze działa dom strachu – Lost Souls Alley. To tam granica między rzeczywistością a sennym koszmarem się zaciera. Niczym bohater horroru stawisz czoła mrożącym krew w żyłach ciemnym mocom, zawalczysz o przetrwanie w obskurnych pokojach rodem z filmów grozy. Po wejściu w ten świat będziesz tylko marzył, by jak najszybciej go opuścić.

Lost Souls Alley wyrasta na pozycję obowiązkową dla wszystkich poszukiwaczy mocnych wrażeń. Wielu z nich uważa atrakcję na Floriańskiej za jeden z najlepszych (a nawet najlepszy) obiekt tego typu. W niczym nie przypomina on domów strachu z wesołych miasteczek, gdzie wystarczy przejść z punktu A do punktu B. Każdy pokój w Lost Souls Alley to tzw. escape room, a więc by się z niego wydostać, trzeba nieco pogłówkować – złamać kod czy rozwiązać zagadkę, by znaleźć klucz do kłódki przy drzwiach. A to wszystko w sytuacji poczucia zagrożenia i potężnego skoku adrenaliny.

Fakt faktem, nie jest to rozrywka dla wszystkich. Osoby o słabych nerwach mogą nie poradzić sobie z grozą, jaka czai się w ciemnościach. Co prawda każdy wie, że to tylko zabawa, którą zresztą można w dowolnym momencie przerwać przez krzyknięcie „bezpiecznego słowa”, ale mimo tego w pewnych sytuacjach racjonalne myślenie po prostu się wyłącza. Trzeba najpierw zadać sobie pytanie, czy faktycznie jesteśmy gotowi na podjęcie takiego wyzwania.

Jeśli chcesz na moment przenieść się w świat horroru, koniecznie uwzględnij tę pozycję w swoich planach. Bilet to koszt raptem kilkunastu złotych, a przebycie całej trasy to ok. 20 minut. Zapewniamy - wspomnienia o przeżytych chwilach grozy zostaną w pamięci przez długi czas.

 

źródło zdjęć: http://www.lostsoulsalley.com/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Energylandia

Energylandia – niezapomniana rozrywka dla całej rodziny!

Oto nasza podpowiedź na aktywne i pełne emocji spędzenie czasu z rodziną: park rozrywki Energylandia!

Sukiennice

Kraków – co ciekawego w obrębie Rynku?

Każdy turysta odwiedzający Kraków swoje pierwsze kroki kieruje w stronę Rynku Głównego. Oto, czego nie można przegapić, będąc w tej części miasta.

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Energylandia

TOP 8 miejsc na wycieczkę z dziećmi

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Wybraliśmy 8 wyjątkowych miejsc na wycieczki, by urozmaicić dzieciom wakacyjny czas.

Krakowski Rynek nocą

Noc Muzeów w Krakowie 2016

W nocy z 13 na 14 maja odbędzie się trzynasta edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Odkrywamy nieznane”.

 

Nowości w przewodniku

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Mazury

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Bogata i różnorodna – taka jest polska natura. Zebraliśmy dla Was 10 najpiękniejszych cudów Polski, które nie wyszły spod ludzkiej ręki.

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Baśniowy, fantastyczny, niezwykły, zaczarowany – te epitety trafnie obrazują najbardziej bajkową budowlę Opolszczyzny, a może nawet całego kraju.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie