Serwis ze znakiem jakości

 

Spanie.pl

Urlopowe plany Polaków
2016-06-16 15:11 , Autor:

 

 

Urlopowe plany Polaków
Urlopowe plany Polaków
Urlopowe plany Polaków
Urlopowe plany Polaków
 


Znamy plany Polaków dotyczące wakacyjnego wypoczynku. Badania przeprowadziła po raz piąty firma Mondial Assistance.

Wyniki badań wskazują, że w tym roku na urlop wybiera się większa liczba osób, niż miało to miejsce w roku poprzednim – wypoczynek planuje 17,3 mln naszych rodaków, a więc nastąpił wzrost o prawie półtora miliona w porównaniu do sezonu 2015. Aż 73% Polaków decyduje się na pobyt w kraju, a jako najczęstszy powód takiej decyzji podaje się poczucie braku bezpieczeństwa poza granicami Polski.

W tym roku największą popularnością, jeśli chodzi o kierunki zagraniczne, cieszy się Hiszpania i należące do niej Wyspy Kanaryjskie – chęć spędzenia tam urlopu deklaruje 14% wszystkich stawiających na wakacje poza Polską. Na drugim miejscu uplasowała się Chorwacja, następnie Włochy, Grecja (która zanotowała spadek z pierwszej pozycji), Francja, Bułgaria, Wielka Brytania, Egipt, Turcja i Czechy. Awans Francji na piąte miejsce wynika z odbywających się tam Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Niezależnie od preferencji w zakresie destynacji, coraz więcej osób docenia rolę posiadania zabezpieczenia w postaci polisy turystycznej. Na chwilę obecną ponad 3,3 mln Polaków deklaruje wykupienie ubezpieczenia, które gwarantuje pełne pokrycie kosztów np. leczenia.

Jak pokazują wyniki badań, najchętniej wybieranym środkiem transportu niezmiennie pozostaje samochód. Jako najczęstsze formy spędzania czasu ankietowani wskazali zwiedzanie i wycieczki, a także wypoczynek na plaży i przy basenie.

Urlopowe plany Polaków

 

Osoby, które w tegoroczne wakacje pozostają w domach, tłumaczą się nierzadko stanem zdrowia własnym lub członka rodziny, wielu nie wybiera się na urlop głównie ze względu na sytuację finansową. Mimo tego co roku wakacyjny budżet Polaków wzrasta. W przypadku zagranicznego wyjazdu planujemy wydać ok. 3000 zł za osobę, natomiast podróżując po kraju – ok. 1500 zł.

 
 

 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Bursztynowy Bałtyk, czyli gdzie i kiedy szukać bursztynu

Trwa właśnie najlepszy sezon dla wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem w ciszy. Spacery brzegiem morza można połączyć z poszukiwaniem bursztynów.

„Chałupy welcome to”, czyli plaża w Chałupach

Eden nudystów, czyli plaża w Chałupach

Na pytanie: „Z czego słyną Chałupy?” odpowiedź nasuwa się sama: z naturystycznej plaży. Tak było w ubiegłym wieku. Czy i dziś ta opinia jest aktualna?

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Słowiński Park Narodowy

Polska pustynia nad brzegiem morza

Piasek, wysokie wydmy i uboga roślinność. Taki opis kojarzy się z afrykańską pustynią, tymczasem podobny krajobraz jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Żuraw nad Motławą

Przewodnik po Trójmieście: Gdańsk

Malownicze położenie Gdańska oraz jego tysiącletnia historia sprawiają, że miasto należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków.

Bułgaria jako tani kierunek wakacyjny

Bułgaria jako tani kierunek wakacyjny

Bułgaria to popularny wśród polskich turystów kierunek. Czynnikiem decydującym o wyborze Bułgarii są z pewnością niewygórowane ceny.

Polska Ibiza

Polska Ibiza

Dniem relaks na piaszczystej plaży i czyste morze, nocą zaś szalone imprezy – to idealny scenariusz na wakacyjny wypoczynek dla wielu młodych ludzi.

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Czy w tym roku nad Bałtykiem zabraknie noclegów?

Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek w kraju. Czy w tegoroczne wakacje może okazać się, że nad Bałtykiem zabraknie miejsc noclegowych?

 

Nowości w przewodniku

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Mazury

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Bogata i różnorodna – taka jest polska natura. Zebraliśmy dla Was 10 najpiękniejszych cudów Polski, które nie wyszły spod ludzkiej ręki.

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Baśniowy, fantastyczny, niezwykły, zaczarowany – te epitety trafnie obrazują najbardziej bajkową budowlę Opolszczyzny, a może nawet całego kraju.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie