Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna
2016-06-28 13:46 , Autor:

 

 

Karta Turystyczna w Krakowie
Karta Turystyczna we Wrocławiu
Karta Turystyczna w Poznaniu
Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna
 


Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Jak wiadomo, ogromna część dochodów polskich miast to wpływy z turystyki. W jaki sposób zachęcić gości do odwiedzin? Odpowiedź jest prosta: zniżkami. Stąd też turyści mają możliwość wykupienia kart uprawniających do przeróżnych rabatów.

Posiadacze Karty Turysty najczęściej mogą liczyć na darmową komunikację miejską, zarówno na bilety dzienne, jak i nocne. Niektóre miasta w ramach wykupionego pakietu oferują bezpłatne transfery z i na lotnisko czy przejazd do atrakcji w bliskiej okolicy (jak np. transport do Kopalni Soli w Wieliczce jest darmowy po zakupie Krakowskiej Karty Turysty). W zależności od miejscowości, karta upoważnia do darmowego wstępu do najważniejszych atrakcji i muzeów. Objętych akcją jest zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu obiektów.

Karta Turystyczna we Wrocławiu

 

W ramach zakupionej karty turyści mogą też liczyć na rabaty w hotelach czy restauracjach, które biorą udział w programie. Niekiedy zakres obejmuje wejścia na koncerty i spektakle czy zakup pamiątek po niższych cenach. W dużych miastach posiadacze karty mogą nawet korzystnie udać się na wizytę do salonu urody czy stoczyć paintballową walkę.

Karty Turysty najczęściej można nabyć w Punktach Informacji Turystycznej bądź przy bardziej uczęszczanych miejscach. Zaopatrzone są w nie także lepsze hotele. W większości przypadków wygodnie można zakupić taką kartę online.

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

 

Ceny kart są bardzo różne w zależności od miejscowości i zakresu, jaki obejmują – wahają się od kilkunastu do ponad stu złotych. Podobnie jest z okresem ich ważności, ponieważ można nabyć zarówno karty 24-godzinne, jak i całoroczne. Zwykle dostępne są w wersji normalnej i ulgowej.

Na tę chwilę możliwość skorzystania z Karty Turysty oferują takie miasta jak m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław, Szczecin, Poznań, Zamość, Zakopane czy Świnoujście. Istnieją też karty regionalne na korzystne zwiedzanie Trójmiasta, Mazur, Bieszczad czy Kaszub.

Karta Turysty to rozwiązanie, które zdecydowanie polecamy. Takie narzędzie zdecydowanie ułatwi podróżowanie. Po przekalkulowaniu naprawdę okazuje się, że za wykupienie tej karty portfel na pewno będzie nam wdzięczny. Mało, że to oszczędność pieniędzy, to jeszcze czasu, jaki należałoby spędzić w kolejkach w celu zakupu biletów wstępu. Jedna karta, wiele możliwości, zero stresu i pośpiechu.

 

źródło grafiki: http://www.poznan.pl/mim/turystyka/karta-turystyczna,p,581.html; http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/openwroclaw-jedyna-taka-karta-w-polsce-zdjecia,1322161,artgal,t,id,tm.html; http://zwiedzaniekrakowa.com/krakowska-karta-turystyczna

 
 

 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Plaże w centrum dużych miast

Plaże w centrum dużych miast

Miasta wkładają wiele wysiłku w zagospodarowanie terenów nad wodą, by nawet w dużej metropolii poczuć wakacyjny klimat na piaszczystej plaży.

Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej

Trójmiasto na dłoni

Najlepsza możliwa perspektywa na podziwianie miasta to widok z lotu ptaka. Trójmiasto można obejrzeć z góry z wielu niesamowitych punktów widokowych.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Już po raz dziewiąty startuje Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2016. W tym roku do grona filmowych stolic Polski dołączy także Giżycko.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Największe muzyczne wydarzenie Pomorza startuje już 29 czerwca i potrwa do 2 lipca.

Żuraw nad Motławą

Przewodnik po Trójmieście: Gdańsk

Malownicze położenie Gdańska oraz jego tysiącletnia historia sprawiają, że miasto należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

 

Nowości w przewodniku

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Aby biwak był przyjemnym i pozbawionym stresu odpoczynkiem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Co więc zabrać ze sobą?

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki. Poza sezonem – ciche, niewielkie miasteczko. W sezonie – mekka żeglarzy, rozbrzmiewa dźwiękiem szant i gwarem rozmów. Oto Perła Mazur.

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Nie wszyscy kierowcy po przekroczeniu granicy pamiętają o przystosowaniu jazdy do obowiązujących paragrafów. I tu zaczynają się schody.

Wakacje nad bieszczadzkim morzem

Wakacje nad "bieszczadzkim morzem"

Plażowanie nad wodą w otoczeniu wzgórz, lasy schodzące do tafli jeziora, skaliste brzegi... Tak, to krajobraz z Polski – znad "bieszczadzkiego morza".

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie