Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Podniebny spacer w Czechach
2016-08-31 11:16 , Autor:

 

 

Wieża widokowa Sky Walk
Wieża widokowa Sky Walk
Wieża widokowa Sky Walk
Wieża widokowa Sky Walk
Widok z wieży
 


Dzięki niedawno powstałej wieży widokowej Sky Walker w Czechach, niedaleko granicy polsko – czeskiej, można odbyć podniebny spacer.

Ośrodek narciarsko – rekreacyjny Dolni Morava od kilku miesięcy ma w swojej ofercie niezwykłą atrakcję. Na wysokości 1116 m n.p.m., na szczycie góry Slamnik, powstała 55-metrowa ażurowa konstrukcja, stanowiąca oryginalną trasę widokową. Obiekt, zwany „ścieżką w obłokach”, daje poczucie wysokości i przestrzeni, a jednocześnie bezpieczeństwa. Tam niebo jest na wyciągnięcie ręki.

2 jpg

 

Na platformach wieży Sky Walk umieszczono tabliczki z ciekawostkami historycznymi czy przyrodniczymi. Część z nich pomaga zorientować się w otaczającym, iście spektakularnym krajobrazie. Usytuowanie wieży gwarantuje niezapomniane widoki. Dostrzec z niej można Kralicki Śnieżnik, dolinę rzeki Moravy, Jesioniki, a nawet nasze Karkonosze i Śnieżkę. Wygodne, szerokie ścieżki zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi w wózkach. Całkowita długość trasy to 750 metrów.

4 jpg

 

Dla odważnych turystów przygotowano krytą, przezroczystą zjeżdżalnię o długości 101 metrów. Ze względów bezpieczeństwa atrakcja jest nieczynna zimą. Ci, którym sam krajobraz dostarcza wystarczających emocji, na dół mogą wrócić tą samą drogą, którą dostali się na szczyt.

Bilet normalny do czynnej cały rok atrakcji to koszt 290 koron (ok. 46 zł), ulgowy 190 koron (30 zł), a rodzinny – 650 koron (103 zł). W cenie biletu, prócz spaceru trasą widokową, zagwarantowany jest wjazd kolejką w obie strony.

Ciekawostka: wieża została przystosowana, by przetrwać wiatr o prędkości nawet do 200 km/h. Przy sprzyjających warunkach pogodowych widoki może podziwiać jednocześnie aż 4000 osób.

Źródło zdjęć: http://www.dolnimorava.cz/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Most Karola w Pradze - ciekawostki i legendy

Most Karola w Pradze – ciekawostki i legendy

Podczas zwiedzania Pragi nie sposób prędzej czy później nie znaleźć się na Moście Karola, który stanowi symbol i wizytówkę miasta.

Kaplica Czaszek

Kutna Hora – miasto srebra i czaszek

Kutna Hora to dziś niewielkie miasteczko 65 km od Pragi. Teraz jego rola jest marginalna, lecz niegdyś gród stanowił ważne miejsce na mapie Czech.

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

Wybierasz się zwiedzić stolicę Czech? Świetnie, Praga to doskonały kierunek – blisko, dość swojsko i niedrogo. Czy aby na pewno? Sprawdźmy!

10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Czechach

10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Czechach

Polakom Czechy kojarzą się głównie z knedlikami i piwem. Przedstawiamy 10 faktów o naszych sąsiadach z południa, o których możesz nie wiedzieć.

Starosta i Starościna

Skalne Miasto w Czechach

Z Czechami łączy nas wiele. Naszym południowym sąsiadom przypadła jednak w udziale atrakcja, której próżno szukać tutaj. Mowa o Skalnym Mieście.

Trasa brzegiem rzeki Bečvy

Czeska przygoda na rowerze

Jeśli rower to twój najlepszy przyjaciel i towarzysz podróży, proponujemy ci sąsiedzką wizytę na dwóch kółkach po czeskiej stronie Olzy.

Formy krasowe w Jaskini Punkevni

Potęga natury: Morawski Kras

Największy i najpiękniejszy obszar krasowy Europy Środkowej. Ponad 1600 jaskiń, cztery dostępne dla ruchu turystycznego. Morawski Kras zaprasza.

 

Nowości w przewodniku

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Aby biwak był przyjemnym i pozbawionym stresu odpoczynkiem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Co więc zabrać ze sobą?

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki. Poza sezonem – ciche, niewielkie miasteczko. W sezonie – mekka żeglarzy, rozbrzmiewa dźwiękiem szant i gwarem rozmów. Oto Perła Mazur.

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Nie wszyscy kierowcy po przekroczeniu granicy pamiętają o przystosowaniu jazdy do obowiązujących paragrafów. I tu zaczynają się schody.

Wakacje nad bieszczadzkim morzem

Wakacje nad "bieszczadzkim morzem"

Plażowanie nad wodą w otoczeniu wzgórz, lasy schodzące do tafli jeziora, skaliste brzegi... Tak, to krajobraz z Polski – znad "bieszczadzkiego morza".

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie