Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Węgry: Termy w Tiszaújváros
2016-09-29 11:19 , Autor:

 

 

Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
 


Tiszaújváros to niewielkie miasto na Węgrzech, położone w okolicy Miszkolca. Jeszcze niedawno turyści omijali to miejsce szerokim łukiem z tej prostej przyczyny, że brak tam jakichkolwiek zabytków czy miejsc wartych zobaczenia. Dziś to nie stanowi żadnego problemu i Tiszaújváros gości z sezonu na sezon coraz więcej przyjezdnych.

W dosłownym tłumaczeniu Tiszaújváros to „nowe miasto nad Cisą” i kluczowe jest tu słowo „nowe”. Miejscowość jest bowiem bardzo młoda, prawa miejskie zostały jej nadane dopiero w 1966 roku. To tłumaczy brak typowych atrakcji i zabytków, które mogłyby przyciągnąć turystów. Początkowo węgierskie Tiszaújváros było więc miastem przemysłowym i mało zachęcającym. Sytuacja zmieniła się niemal dwie dekady temu, gdy na bazie gorących źródeł termalnych powstał kompleks basenowy. Ośrodek zmienił oblicze Tiszaújváros na popularną miejscowość wypoczynkową.

Dziś termy w Tiszaújváros są jedną z najczęściej wybieranych atrakcji regionu. Jak większość tego typu obiektów, tamtejszy kompleks podzielony jest na dwie części: zdrowotną oraz relaksacyjną. Pierwsza strefa składa się obecnie z czterech basenów wypełnionych leczniczą wodą z głębokości 1200 metrów. Ostry zapach i brunatne zabarwienie wody prezentują się mało zachęcająco, jednak jej kuracyjne właściwości są nieocenione: zbawczo działa na dolegliwości stawów, choroby kobiece i schorzenia urologiczne. Z drugiej strony przesiadywanie jedynie w termalnych basenach może wpłynąć negatywnie na zdrowie ze względu na intensywność działania wody – informują o tym specjalne tablice. Wodnej zabawy w tej części powinny unikać też dzieci.

Termy w Tiszaújváros

 

W takim razie ci, którzy nie muszą leczyć żadnych dolegliwości oraz tacy, którzy skorzystali już z dobrodziejstw uzdrawiającej wody, do dyspozycji mają strefę rekreacyjną. Dużym powodzeniem w tej części cieszy się rwący potok czy basen ze sztucznymi falami, uruchamianymi co godzinę na kwadrans. Fajnie można się zabawić na dwóch zjeżdżalniach: jednej krótkiej, lecz dość stromej, oraz drugiej długiej i zakręconej, po której zjeżdża się na pontonach. Nie zapomniano też o najmłodszych. Na dzieci czeka wodny zamek z basztami i małymi armatkami wodnymi, a także odpowiednio przystosowane szerokie i łagodne zjeżdżalnie.

Termy w Tiszaújváros

 

Przy dobrej pogodzie termy w Tiszaújváros to świetna propozycja na wypoczynek dla całej rodziny. Kąpielisko jest czyste, zadbane i bezpieczne, bo monitorowane przez ratowników. Bywalcy chwalą też niemały obszar basenów, dzięki czemu każdy ma odpowiednio dużo przestrzeni na wodne zabawy. Można wypożyczyć leżaki czy posilić się w wielu punktach małej gastronomii na terenie obiektu. Do tego bezpłatny parking, a w pobliżu tanie i przyjemne kwatery prywatne do wypoczynku.

Węgry: Termy w Tiszaújváros

Baseny termalne w Tiszaújváros są czynne od maja do końca wakacji w godzinach 9:00 – 19:30. Cena biletu normalnego całodziennego to 1800 Ft (ok.25 zł), natomiast bilet rodzinny dla 4 osób to koszt 5500 Ft (77 zł). Stosunek ceny do jakości układa się więc lepiej niż atrakcyjnie.

źródło zdjęć: www.termal.tujvaros.hu

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Wodny świat AquaCity Poprad

Wodny świat AquaCity Poprad

Pobyt u południowych sąsiadów to już nie tylko Tatry. Na Słowację gości przyciąga też mnogość wodnych atrakcji. Jedną z nich jest AquaCity Poprad.

Morze atrakcji w Tatralandii

Morze atrakcji w Tatralandii

Do niedawna urlop górach wiązał się jedynie z pieszymi wędrówkami. Dziś całe morze wodnych zabaw w sercu Tatr proponuje Aquapark Tatralandia.

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – niewielkie miasteczko w woj. łódzkim, którego skarbem są źródła wody termalnej. Na ich bazie powstał kompleks Termy Uniejów.

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Co powiesz na wakacje pełne wody i prawdziwego relaksu? W Beszeniowej czeka na Ciebie bezmiar wodnej zabawy i wiele niezapomnianych przygód.

Wizualizacja obiektu Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja Podhala - Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja czeka na wszystkich goszczących w okolicach Zakopanego. Już 1 czerwca otwarty zostanie największy ośrodek termalny na Podhalu.

Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska

Alternatywa dla Zakopanego – Białka i Bukowina Tatrzańska

Tatry to nie tylko Zakopane. Proponujemy dwie miejscowości, w których odpoczniesz od gwaru i tłumów, a jednocześnie nacieszysz się górskim klimatem.

 

Nowości w przewodniku

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Aby biwak był przyjemnym i pozbawionym stresu odpoczynkiem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Co więc zabrać ze sobą?

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki – Perła Mazur

Mikołajki. Poza sezonem – ciche, niewielkie miasteczko. W sezonie – mekka żeglarzy, rozbrzmiewa dźwiękiem szant i gwarem rozmów. Oto Perła Mazur.

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Za co dostaniesz mandat za granicą? Sprawdź koniecznie!

Nie wszyscy kierowcy po przekroczeniu granicy pamiętają o przystosowaniu jazdy do obowiązujących paragrafów. I tu zaczynają się schody.

Wakacje nad bieszczadzkim morzem

Wakacje nad "bieszczadzkim morzem"

Plażowanie nad wodą w otoczeniu wzgórz, lasy schodzące do tafli jeziora, skaliste brzegi... Tak, to krajobraz z Polski – znad "bieszczadzkiego morza".

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie