Serwis ze znakiem jakości

 

Spanie.pl

Węgry: Termy w Tiszaújváros
2016-09-29 11:19 , Autor:

 

 

Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
 


Tiszaújváros to niewielkie miasto na Węgrzech, położone w okolicy Miszkolca. Jeszcze niedawno turyści omijali to miejsce szerokim łukiem z tej prostej przyczyny, że brak tam jakichkolwiek zabytków czy miejsc wartych zobaczenia. Dziś to nie stanowi żadnego problemu i Tiszaújváros gości z sezonu na sezon coraz więcej przyjezdnych.

W dosłownym tłumaczeniu Tiszaújváros to „nowe miasto nad Cisą” i kluczowe jest tu słowo „nowe”. Miejscowość jest bowiem bardzo młoda, prawa miejskie zostały jej nadane dopiero w 1966 roku. To tłumaczy brak typowych atrakcji i zabytków, które mogłyby przyciągnąć turystów. Początkowo węgierskie Tiszaújváros było więc miastem przemysłowym i mało zachęcającym. Sytuacja zmieniła się niemal dwie dekady temu, gdy na bazie gorących źródeł termalnych powstał kompleks basenowy. Ośrodek zmienił oblicze Tiszaújváros na popularną miejscowość wypoczynkową.

Dziś termy w Tiszaújváros są jedną z najczęściej wybieranych atrakcji regionu. Jak większość tego typu obiektów, tamtejszy kompleks podzielony jest na dwie części: zdrowotną oraz relaksacyjną. Pierwsza strefa składa się obecnie z czterech basenów wypełnionych leczniczą wodą z głębokości 1200 metrów. Ostry zapach i brunatne zabarwienie wody prezentują się mało zachęcająco, jednak jej kuracyjne właściwości są nieocenione: zbawczo działa na dolegliwości stawów, choroby kobiece i schorzenia urologiczne. Z drugiej strony przesiadywanie jedynie w termalnych basenach może wpłynąć negatywnie na zdrowie ze względu na intensywność działania wody – informują o tym specjalne tablice. Wodnej zabawy w tej części powinny unikać też dzieci.

Termy w Tiszaújváros

 

W takim razie ci, którzy nie muszą leczyć żadnych dolegliwości oraz tacy, którzy skorzystali już z dobrodziejstw uzdrawiającej wody, do dyspozycji mają strefę rekreacyjną. Dużym powodzeniem w tej części cieszy się rwący potok czy basen ze sztucznymi falami, uruchamianymi co godzinę na kwadrans. Fajnie można się zabawić na dwóch zjeżdżalniach: jednej krótkiej, lecz dość stromej, oraz drugiej długiej i zakręconej, po której zjeżdża się na pontonach. Nie zapomniano też o najmłodszych. Na dzieci czeka wodny zamek z basztami i małymi armatkami wodnymi, a także odpowiednio przystosowane szerokie i łagodne zjeżdżalnie.

Termy w Tiszaújváros

 

Przy dobrej pogodzie termy w Tiszaújváros to świetna propozycja na wypoczynek dla całej rodziny. Kąpielisko jest czyste, zadbane i bezpieczne, bo monitorowane przez ratowników. Bywalcy chwalą też niemały obszar basenów, dzięki czemu każdy ma odpowiednio dużo przestrzeni na wodne zabawy. Można wypożyczyć leżaki czy posilić się w wielu punktach małej gastronomii na terenie obiektu. Do tego bezpłatny parking, a w pobliżu tanie i przyjemne kwatery prywatne do wypoczynku.

Węgry: Termy w Tiszaújváros

Baseny termalne w Tiszaújváros są czynne od maja do końca wakacji w godzinach 9:00 – 19:30. Cena biletu normalnego całodziennego to 1800 Ft (ok.25 zł), natomiast bilet rodzinny dla 4 osób to koszt 5500 Ft (77 zł). Stosunek ceny do jakości układa się więc lepiej niż atrakcyjnie.

źródło zdjęć: www.termal.tujvaros.hu

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

My i Słowacy mamy to szczęście, że natura obdarzyła nasze obszary źródłami termalnymi. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie, a co słowackie aquaparki.

Hity słowackiej turystyki: TOP 10 na Słowacji

Hity słowackiej turystyki: TOP 10 na Słowacji

Choć Słowacja oferuje moc atrakcji i bardzo trudno wybrać te najlepsze, przygotowaliśmy dla Was listę 10 najchętniej odwiedzanych miejsc.

Wodny świat AquaCity Poprad

Wodny świat AquaCity Poprad

Pobyt u południowych sąsiadów to już nie tylko Tatry. Na Słowację gości przyciąga też mnogość wodnych atrakcji. Jedną z nich jest AquaCity Poprad.

Morze atrakcji w Tatralandii

Morze atrakcji w Tatralandii

Do niedawna urlop górach wiązał się jedynie z pieszymi wędrówkami. Dziś całe morze wodnych zabaw w sercu Tatr proponuje Aquapark Tatralandia.

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – niewielkie miasteczko w woj. łódzkim, którego skarbem są źródła wody termalnej. Na ich bazie powstał kompleks Termy Uniejów.

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Co powiesz na wakacje pełne wody i prawdziwego relaksu? W Beszeniowej czeka na Ciebie bezmiar wodnej zabawy i wiele niezapomnianych przygód.

Wizualizacja obiektu Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja Podhala - Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja czeka na wszystkich goszczących w okolicach Zakopanego. Już 1 czerwca otwarty zostanie największy ośrodek termalny na Podhalu.

Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska

Alternatywa dla Zakopanego – Białka i Bukowina Tatrzańska

Tatry to nie tylko Zakopane. Proponujemy dwie miejscowości, w których odpoczniesz od gwaru i tłumów, a jednocześnie nacieszysz się górskim klimatem.

 

Nowości w przewodniku

Góra Kamieńsk – stok narciarski w centrum Polski

Góra Kamieńsk – stok narciarski w centrum Polski

Tym, którzy nie mogą zaznać zimowego szaleństwa na stokach południowej Polski, pozostaje wspaniała alternatywa w postaci Góry Kamieńsk.

Polska bez tajemnic, czyli 15 rzeczy, których nie wiesz o Polsce

Polska bez tajemnic, czyli 15 rzeczy, których nie wiesz o Polsce

Zgromadziliśmy 15 faktów o Polsce z różnych dziedzin, które nie są znane i oczywiste. Mogą Was nieźle zaskoczyć!

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

Od lat zimą niegasnącą popularnością cieszą się słowackie ośrodki narciarskie. Nic w tym dziwnego, bo warunki do szusowania są tam znakomite.

Jak zaplanować urlop 2017? Sprawdź dni wolne od pracy

Jak zaplanować urlop 2017? Sprawdź dni wolne od pracy

Wielkimi krokami zbliża się rok 2017. Podpowiadamy, jak korzystanie rozplanować urlop w nadchodzącym roku, by wykorzystać go najefektywniej.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie