Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Okolice Międzyzdrojów
2009-09-30 12:24

 

Rozmaitość i piękno okolic Międzyzdrojów najlepiej poznawać wędrując pieszo lub na rowerze.

 

Warto udać się plażą na wschód, do Grodna. W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piachu. Po każdym połowie rybacy specjalnymi windami wyciągają je na brzeg. Dalej wąska plaża chowa się u podnóża wysokiego na kilkadziesiąt metrów klifu, nieustannie podmywanego przez morze i wypłukiwanego przez deszcze. To najpiękniejsza część Wolińskiego Parku Narodowego. Czasem, na leżących w wodzie kamieniach, dojrzeć tu można nawet fokę.

 

W Grodnie, wśród bukowego lasu, na wys. 17 m n.p.m. leży małe jeziorko. Wiąże się z nim legenda o Steńce, piratach i zatopionym skarbie. Chcąc podziwiać panoramę ze szczytu klifu, warto wejść na Górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. Po drodze zobaczyć można żyjące w rezerwacie największe europejskie ssaki -żubry. Na półwyspie wcinającym się daleko w wody Czajczego jest doskonale zachowane słowiańskie grodzisko z XI w., a niedaleko w wodzie leży olbrzymi kamień - Wydrzy Głaz.

4150      4151

Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy Jeziorko Turkusowe, o przepięknym zielononiebieskim kolorze wody. W pobliżu stoi pomnik przyrody - Dąb Prastary. W Lubinie, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę: wysepki w delcie Świny, Bałtyk, wzgórze Golm po niemieckiej stronie. Strzelisty, neogotycki kościół stoi w miejscu, gdzie średniowieczni korsarze palili ognie, by zwabić w pułapkę żeglarzy.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Woliński Park Narodo...

Woliński Park Narodowy powstał na najpiękniejszej i najstarszej części wyspy Wolin, pochodzącej sprzed ok. 12 tys. lat.

- 217 m

Muzeum Przyrodnicze ...

Położone przy ul. Niepodległości 3. Ekspozycja muzealna prezentuje przyrodę Parku Narodowego.

- 222 m

Stolica Pomorza Zach...

Kto był kiedykolwiek w Międzyzdrojach na wyspie Wolin zgodzi się, że miasto jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego.

- 281 m

Rezerwat pokazowy żu...

Rezerwat pokazowy żubrów

- 1 km

Bunkier V3

Jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej.

- 4 km

Karsiborska Kępa

Delta Świny, leżąca na wielkim odrzańskim szlaku migracyjnym ptaków jest rajem dla ornitologów.

- 11 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie