Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Góry Stołowe - Szczeliniec Wielki
2009-09-30 12:24

 

Piękna wycieczka w góry dla całej rodziny i osób starszych.

Po stronie polskiej znajduje się północno – zachodnia część Gór Stołowych, zwana Zaworami, oraz najwyższa południowo – wschodnia, ze Szczelińcem Wielkim (919 m. n. p. m.), Małym (896 m. n. p. m.) i Błędnymi Skałami (860 m. n. p. m.). Góry Stołowe, których szerokość waha się w granicach 4-12 km, ciągną się na długości 42 km i dwukrotnie przekraczają granicę z Czechami.

 

http://grafik.rp.pl/grafika2/167291,174951,9.jpg

 

Na szczyt Szczelińca Wielkiego można dojść drogą składającą się z 682 kamiennych stopni. Z samego szczytu przy dobrej widoczności można zobaczyć całą Ziemię Kłodzką oraz Karkonosze.

Dojazd do Karłowa od strony kurortu Kudowa Zdrój. W Karłowie wygodne, tanie parkingi.

Na szczycie rezerwat przyrody z trasą widokową.

Szczeliniec Wielki ze względu na swoje walory przyrodnicze i widokowe to wizytówka całego regionu - musicie to zobaczyć!

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Skalne grzybobranie

Od otwartego w 2005 roku przejścia granicznego przy Machovskim křížu prowadzi żółty szlak rowerowy do leżącej poniżej Pasterki i schroniska PTTK.

- 1 km

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby to niezwykle urodziwe zgromadzenie skałek piaskowcowych o niezwykłych kształtach.

- 2 km

Fort Karola w Górach...

Fort Karola wzniesiono na Górze Ptak 841 m n.p.m. w roku 1970, była to niewielka strażnica jedno z ogniw umocnień na granicy Prus i Austrii.

- 2 km

Dla ducha i zdrowia

Z radkowskiego rynku wyjeżdżamy ulicą Kolejową i dalej za znakami niebieskiego szlaku rowerowego wyjeżdżamy z miasta polną drogą, prowadzącą do Wambie

- 5 km

Przez wierzchowinę G...

Z centrum Radkowa wyjeżdżamy drogą nr 387, zwaną Drogą Stu Zakrętów. Najwyższy punkt na trasie rowerowej znajduje się na wysokości 790 m n.p.m.

- 5 km

Błędne skały

Tajemniczy labirynt skalny, który przemierzyć można wzdłuż malowniczego szlaku turystycznego.

- 5 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie