Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Muzeum Górnictwa Podziemnego
2009-09-30 12:24

 

Rejon Nowej Rudy związany był z górnictwem przez ponad 500 lat.

Niestety żadna z kopalń nie jest już wykorzystywana, ostatnie zostały zamknięte zaledwie niewiele lat temu. W jednym z pokładów kopalni "Nowa Ruda", staraniem miejscowych władz i grupki pasjonatów powstało Muzeum Górnictwa Podziemnego.
 
 
http://www.kamela.info.pl/zdjecia/atrakcje/kopalnia.jpg


Na turystów czeka podziemna trasa turystyczna, dostępna również dla osób niepełnosprawnych, o długości 700 metrów. Podczas jej przejścia przewodnika zaznajamia grupę z historią wydobycia węgla kamiennego w tym regionie, z pracą górników, a także pokazuje ciekawą wystawę w budynku muzeum. Na powierzchni czeka zabytkowy kompleks architektoniczno-przemysłowy po kopalni węgla i łupku ogniotrwałego. Zwiedzanie całości zajmuje 1 godz. 15 minut, grupy wpuszczane są co 45 minut. Temperatura w sztolni - 12 stopni, zwiedzający otrzymują kaski ochronne i lampki górnicze.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Kościół p.w. Aniołów...

Jest to skromna budowla barokowo - klasycystyczna. Pierwszy kościół był wzmiankowany już w XIV w. Być może obecny powstał tylko w wyniku przebudowy starszego.

- 9 km

Fort Srebrna Góra - ...

Fascynujący przykład techniki wojennej i sztuki budowy twierdzy.

- 9 km

Wieś Sierpnice

Używa się także nazwy Sierpnica. Miejscowość leży w Górach Sowich. na płd. wsch. od Głuszycy, bardzo blisko podziemnego kompleksu Osówka.

- 10 km

Wielka Sowa

Cel niemal wszystkich pieszych wycieczek turystów (również mniej zaprawionych) wypoczywających w tych okolicach.

- 10 km

Dla ducha i zdrowia

Z radkowskiego rynku wyjeżdżamy ulicą Kolejową i dalej za znakami niebieskiego szlaku rowerowego wyjeżdżamy z miasta polną drogą, prowadzącą do Wambie

- 12 km

Przez wierzchowinę G...

Z centrum Radkowa wyjeżdżamy drogą nr 387, zwaną Drogą Stu Zakrętów. Najwyższy punkt na trasie rowerowej znajduje się na wysokości 790 m n.p.m.

- 12 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie