Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Skalne grzybobranie
2009-09-30 12:24

 

Od otwartego w 2005 roku przejścia granicznego przy Machovskim křížu prowadzi żółty szlak rowerowy do leżącej poniżej Pasterki i schroniska PTTK.

 
Pasterka – Droga nad Urwiskiem – Krzywa Droga – Skalne Grzyby – Batorówek – Batorów – Szczytna

Nasza trasa zaczyna się właśnie przy schronisku skąd polną drogą prowadzi razem z żółtym szlakiem pieszym w kierunku wschodnim. Dojeżdżamy do pozostałości dawnej osady Mały Karłów, gdzie wjeżdżamy na Drogę nad Urwiskiem, przecinając wkrótce Pustą Ścieżkę (w prawo wiedzie nią czerwony, a w lewo niebieski szlak turystyczny).
 
5202
 
Z tego miejsca podjeżdżamy razem ze szlakiem czerwonym, który będzie nam towarzyszył aż do Drogi Stu Zakrętów i dalej z przerwami do Skalnych Grzybów. Po ok. 1,5 km jazdy po lewej stronie zobaczymy kamienny słupek ze starym drogowskazem. Tutaj odchodzi szlak dojściowy do wspaniałego punktu widokowego na Radków, jego okolice, a na horyzoncie na Góry Kamienne, Wałbrzyskie, Sowie, Bardzkie i Złote. Miejsce to nazywa się Ochota Magdaleńska i było znanym punktem widokowym jeszcze przed II wojną światową.

Od Ochoty wygodną leśną drogą dojeżdżamy do szosy z Karłowa do Radkowa, przecinamy ją i dalej za znakami zielonymi szlaku rowerowego jedziemy tzw. Krzywą Drogą. Po 2 km dojeżdżamy do rejonu Skalnych Grzybów, niestety omijając jego najciekawszą część, gdzie nie da się dojechać bezpiecznie rowerem. Mimo to mamy okazję zobaczenia kilku "prawdziwków". Cały czas rowerowym szlakiem zielonym zjeżdżamy do Batorówka, potem do Batorowa i dalej szosą do Szczytnej.


Źródło: www.naszesudety.pl

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Góry Stołowe - Szcze...

Piękna wycieczka w góry dla całej rodziny i osób starszych.

- 1 km

Fort Karola w Górach...

Fort Karola wzniesiono na Górze Ptak 841 m n.p.m. w roku 1970, była to niewielka strażnica jedno z ogniw umocnień na granicy Prus i Austrii.

- 3 km

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby to niezwykle urodziwe zgromadzenie skałek piaskowcowych o niezwykłych kształtach.

- 3 km

Błędne skały

Tajemniczy labirynt skalny, który przemierzyć można wzdłuż malowniczego szlaku turystycznego.

- 4 km

Dla ducha i zdrowia

Z radkowskiego rynku wyjeżdżamy ulicą Kolejową i dalej za znakami niebieskiego szlaku rowerowego wyjeżdżamy z miasta polną drogą, prowadzącą do Wambie

- 5 km

Przez wierzchowinę G...

Z centrum Radkowa wyjeżdżamy drogą nr 387, zwaną Drogą Stu Zakrętów. Najwyższy punkt na trasie rowerowej znajduje się na wysokości 790 m n.p.m.

- 5 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie