Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Przystań wodna Leśnica
2009-09-30 12:24

 

Przystań wodna w Leśnicy położona jest w dolinie potoku Leśnicy w odległości 3,5 km od Centrum Brennej.

Przystań wodna Leśnica
 
 
Otoczona jest z jednej strony pasmem górskim Starego Gronia od wschodu, a od zachodu pasmem Orłowej i Beskidka. Motywem budowy zapory była powódź w 1940 roku, która spowodowała duże szkody materialne, zrywając mosty na Leśnicy i podmywając drogę na kilku odcinkach.
 
W czasie budowy zapory, natrafiono na srebrne monety pochodzące z XVI wieku. Monety zostały zarekwirowane przez Niemców. Należy przypuszczać, że w średniowieczu musiał przebiegać doliną Leśnicy szlak handlowy, lub w pobliżu znalezienia monet mieszkał bogaty kupiec. Obecnie zaporę przystosowano do celów rekreacyjnych – stanowi ona przystań dla rowerków wodnych i kajaków. Czynna jest od maja do września.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Wyciąg narciarski Św...

Dwie trasy narciarskie o stopniu trudności łatwym i średnio trudnym.

- 3 km

Przystań wodna Hołcy...

Przystań wodna w Hołcynie położona jest na wysokości 450 m n.p.m. W dolinie potoku Hołcyna w odległości 1,5 km od Centrum Brennej.

- 4 km

Wyciąg narciarski Ja...

Brenna Hołcyna to miejsce, gdzie znajduje się wyciąg narciarski, dostosowany do potrzeb najmłodszych narciarzy.

- 4 km

Pod Starym Groniem

Wyciąg orczykowy dwuosobowy położony na północnym stoku Starego Gronia z różnicą wzniesień 138m. Zdolność przewozowa 700 osób/godz.

- 4 km

Kompleks narciarski ...

Wyciągi orczykowe i talerzykowe, wraz z trasami zjazdowymi o różnorodnym stopniu trudności tworzą ośrodek narciarski w województwie śląskim.

- 5 km

Wyciąg narciarski Gr...

Skocznia dla snowboardzistów, tor saneczkowy dla dzieci oraz nauka jazdy na nartach, to atrakcje dostępne w Brennie Hołcyna.

- 5 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie