Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Spacer po Pułtusku
2009-09-30 12:24

 

Wycieczki łodzią po Narwi, przejażdżki konne, spacery, zwiedzanie to tylko kilka propozycji spędzenia wolnego czasu w Pułtusku.

 

Pułtusk to gmina o powierzchni 133,7 km2 i licząca 23.600 mieszkańców, w tym miasto Pułtusk liczy około 19.050 mieszkańców.

 
Położone jest w północnej części Mazowsza w odległości około 60 km od Warszawy, na szlaku do Jezior Mazurskich. Przez Pułtusk wiedzie również druga droga na Jeziora Mazurskie i Pojezierze Augustowskie jest to naturalny szlak wodny- rzeka Narew.

 

Dwa kilometry przed Pułtuskiem rzeka Narew rozwidla się, okalając stare miasto, rynek z zamkiem i przyległymi kamieniczkami. Od południa dolina okalana jest dorzeczem Narwi łączącym się z nurtami Bugu, od strony wschodniej lasami rozległej Puszczy Białej, która zajmuje powierzchnię blisko 500 km2.

 

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Wieża ratuszowa

W dolnych partiach budowla zbudowana została w pocz. XV w., z elementami z pierwszej poł. XVI w. podniesiono ją o cztery kondygnacje podczas przebudow

- 1 km

Rynek z ratuszem

Pułtusk jest dumny z najdłuższego, brukowanego rynku w Europie (400 metrów długości).

- 1 km

Atrakcje

Gmina Nasielsk posiada tereny rekreacyjne w dorzeczu Wkry, zlokalizowane w południowo-zachodniej części gminy.

- 23 km

Centrum Kongresowe W...

Hotel Warszawianka w Jachrance to rozległy, nowoczesny kompleks hotelowy i konferencyjny z atrakcyjnymi terenami i zapleczem rekreacyjnym.

- 25 km

Park w Krasnem

Krasne było gniazdem rodowym mazowieckiej gałęzi rodziny Krasińskich. Nie zachowały się żadne wiadomości o najstarszych dziejach tego założenia.

- 26 km

Stadnina koni w Kras...

Stadnina Koni Krasne jest jedną z najstarszych stadnin koni krwi angielskiej. Założona została w 1857 roku.

- 26 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie