Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Zamek Krasickich
2009-09-30 12:24

 

Słynny zamek Krasickich z początku XVII wieku, jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, nazywany perłą polskiego renesansu.

 

Zamek Krasickich

 

Obok zamku znajduje się XVIII-wieczny kościół parafialny. Po drugiej stronie drogi do Sanoka widoczne są zabudowania dawnego browaru Sapiehów ostatnich właścicieli zamku i otaczającego go wspaniałego parku. Na wzgórzu nad Krasiczynem (powyżej niewielkiego cmentarza żydowskiego) można zobaczyć w lesie bunkry Linii Mołotowa). Na przeciwległym wzgórzu znajdują się trzy kopce usypane według tradycji przez mieszkańców dawnego miasteczka na pamiątkę pobytu w Krasiczynie króla Zygmunta III Wazy.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Stok narciarski

Przemyski stok narciarski położony jest w bliskiej odległości od centrum miasta, na północno-zachodnim zboczu Góry Zniesienie i sąsiaduje bezpośrednio z zalesionym Parkiem Miejskim.

- 7 km

Przemyśl – miejsce d...

Nowy stok narciarski w centrum Przemyśla posiada kolejkę linową, oraz dwie trasy zjadowe o zróżnicowanym stopniu trudności.

- 8 km

Przemyskie cmentarze

W Przemyślu, mieście o tysiącletniej historii, cmentarze stanowią istotny element jego krajobrazu kulturowego.

- 9 km

Archikatedra

Archikatedra wybudowana w stylu gotyckim w XV i XVI wieku na miejscu jeszcze starszej świątyni romańskiej, której relikty są zachowane w podziemiach.

- 9 km

Archikatedra greckok...

Archikatedra greckokatolicka w dawnym barokowym kościele Najświętszego Serca Jezusa wzniesionym dla jezuitów w XVII wieku.

- 9 km

Muzeum Twierdzy Prze...

Ekspozycja złożona ze znalezisk pochodzących z Twierdzy Przemyśl (w większości z prywatnych kolekcji).

- 9 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie