Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Rowerem przez Polskę - Green Velo
2016-04-27 14:22 , Autor:

 

 

Rynek w Kielcach
świętokrzyska przyroda
Kościół pw św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim
Jezioro Mamry
Miejsce Obsługi Rowerzystów
 


Sport jest teraz w modzie. Wszelkie aktywności fizyczne cieszą się dużą popularnością: od gier zespołowych, przez fitness, aż po nordic walking. Nie brakuje też amatorów jazdy rowerem i to właśnie z myślą o nich powstał Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

 

Na początek garść danych: trasa ta rozciąga się przez 5 województw, 38 powiatów i 144 gminy wschodniej części Polski. Prowadzi przez 5 parków narodowych i 16 parków krajobrazowych. Do dyspozycji pozostaje 228 Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w stojaki, wiaty, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Łączna wartość projektu to 274 mln zł i ta kwota najdobitniej świadczy o rozmachu inwestycji.

Green Velo jest niezwykle godny polecenia ze względów krajoznawczych. Turysta ma możliwość dogłębnego poznania wyjątkowości i różnorodności regionów, przez które prowadzi szlak. Znaczna część trasy to drogi biegnące przez tereny leśne lub malownicze doliny rzek. Bezpośrednio przy samym szlaku oraz w odległości do 20 km po obu jego stronach, usytuowanych jest wiele atrakcji turystycznych oraz zabytków. Są wśród nich m.in. katedra we Fromborku, zamek w Łańcucie, średniowieczne miasto Sandomierz, szereg dawnych żydowskich miasteczek czy sanktuariów różnych wyznań. Każdy wielbiciel historii i kultury, ale też dzikiej i pięknej natury, zostanie w pełni usatysfakcjonowany.

Wschodni Szlak Rowerowy został przystosowany do potrzeb zarówno miłośników przemierzania długich dystansów, jak i rekreacyjnych wycieczek rowerowych po okolicy. Podróż można rozpocząć w dowolnym miejscu, w pojedynkę bądź w grupie, wybierając to, co nas najbardziej interesuje. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i kondycyjnych – wspaniałą wycieczkę mogą odbyć i dzieci, i osoby starsze.

Turystyka rowerowa to tani, łatwy i zdrowy sposób na aktywne spędzanie czasu. Jeśli połączymy ją z poznawaniem walorów przyrodniczych i antropogenicznych – powstanie mieszanka przyjemnego z pożytecznym, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. 

 

źródło: http://greenvelo.pl/

 
 

 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Z końcem września nieopodal miejscowości Zdziar, 40 km od Zakopanego, otworzono imponującą "Ścieżkę w koronach drzew".

Szlak rowerowy wokół Tatr

Szlak rowerowy wokół Tatr

Nasza propozycja na aktywny wypoczynek późnym latem to przemierzenie Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

Wakacje nad bieszczadzkim morzem

Wakacje nad "bieszczadzkim morzem"

Plażowanie nad wodą w otoczeniu wzgórz, lasy schodzące do tafli jeziora, skaliste brzegi... Tak, to krajobraz z Polski – znad "bieszczadzkiego morza".

EuroVelo – rowerem wzdłuż i wszerz Europy

EuroVelo – rowerem wzdłuż i wszerz Europy

Może się wydawać niebywałe, aby przemierzyć Europę, polegając jedynie na sile własnych mięśni. Okazuje się jednak, że to osiągalny cel.

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Trasa brzegiem rzeki Bečvy

Czeska przygoda na rowerze

Jeśli rower to twój najlepszy przyjaciel i towarzysz podróży, proponujemy ci sąsiedzką wizytę na dwóch kółkach po czeskiej stronie Olzy.

 

Nowości w przewodniku

Tak smakuje Austria. Kulinarna wyprawa po kraju Mozarta

Tak smakuje Austria. Kulinarna wyprawa po kraju Mozarta

Szybki przegląd typowego menu z tradycyjnych restauracji w Austrii.

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Z końcem września nieopodal miejscowości Zdziar, 40 km od Zakopanego, otworzono imponującą "Ścieżkę w koronach drzew".

Wrocław pod lupą

Wrocław pod lupą [INFOGRAFIKA]

Zebrane w formie czytelnej infografiki informacje o Wrocławiu w pigułce, podzielone na 5 kategorii.

Fot. Paweł Augustyniak

Łódź da się lubić! 5 najlepszych miejsc w Łodzi

Łódź prężnie się rozwija i coraz bardziej otwiera na turystów. Odczarujmy zatem obraz Łodzi ponurej i nudnej w wycieczce do jej najciekawszych miejsc.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie