Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Rowerem przez Polskę - Green Velo
2016-04-27 14:22 , Autor:

 

 

Rynek w Kielcach
świętokrzyska przyroda
Kościół pw św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim
Jezioro Mamry
Miejsce Obsługi Rowerzystów
 


Sport jest teraz w modzie. Wszelkie aktywności fizyczne cieszą się dużą popularnością: od gier zespołowych, przez fitness, aż po nordic walking. Nie brakuje też amatorów jazdy rowerem i to właśnie z myślą o nich powstał Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

 

Na początek garść danych: trasa ta rozciąga się przez 5 województw, 38 powiatów i 144 gminy wschodniej części Polski. Prowadzi przez 5 parków narodowych i 16 parków krajobrazowych. Do dyspozycji pozostaje 228 Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w stojaki, wiaty, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Łączna wartość projektu to 274 mln zł i ta kwota najdobitniej świadczy o rozmachu inwestycji.

Green Velo jest niezwykle godny polecenia ze względów krajoznawczych. Turysta ma możliwość dogłębnego poznania wyjątkowości i różnorodności regionów, przez które prowadzi szlak. Znaczna część trasy to drogi biegnące przez tereny leśne lub malownicze doliny rzek. Bezpośrednio przy samym szlaku oraz w odległości do 20 km po obu jego stronach, usytuowanych jest wiele atrakcji turystycznych oraz zabytków. Są wśród nich m.in. katedra we Fromborku, zamek w Łańcucie, średniowieczne miasto Sandomierz, szereg dawnych żydowskich miasteczek czy sanktuariów różnych wyznań. Każdy wielbiciel historii i kultury, ale też dzikiej i pięknej natury, zostanie w pełni usatysfakcjonowany.

Wschodni Szlak Rowerowy został przystosowany do potrzeb zarówno miłośników przemierzania długich dystansów, jak i rekreacyjnych wycieczek rowerowych po okolicy. Podróż można rozpocząć w dowolnym miejscu, w pojedynkę bądź w grupie, wybierając to, co nas najbardziej interesuje. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i kondycyjnych – wspaniałą wycieczkę mogą odbyć i dzieci, i osoby starsze.

Turystyka rowerowa to tani, łatwy i zdrowy sposób na aktywne spędzanie czasu. Jeśli połączymy ją z poznawaniem walorów przyrodniczych i antropogenicznych – powstanie mieszanka przyjemnego z pożytecznym, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. 

 

źródło: http://greenvelo.pl/

 
 

 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Z końcem września nieopodal miejscowości Zdziar, 40 km od Zakopanego, otworzono imponującą "Ścieżkę w koronach drzew".

Szlak rowerowy wokół Tatr

Szlak rowerowy wokół Tatr

Nasza propozycja na aktywny wypoczynek późnym latem to przemierzenie Historyczno-Kulturowo-Przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

Wakacje nad bieszczadzkim morzem

Wakacje nad "bieszczadzkim morzem"

Plażowanie nad wodą w otoczeniu wzgórz, lasy schodzące do tafli jeziora, skaliste brzegi... Tak, to krajobraz z Polski – znad "bieszczadzkiego morza".

EuroVelo – rowerem wzdłuż i wszerz Europy

EuroVelo – rowerem wzdłuż i wszerz Europy

Może się wydawać niebywałe, aby przemierzyć Europę, polegając jedynie na sile własnych mięśni. Okazuje się jednak, że to osiągalny cel.

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Trasa brzegiem rzeki Bečvy

Czeska przygoda na rowerze

Jeśli rower to twój najlepszy przyjaciel i towarzysz podróży, proponujemy ci sąsiedzką wizytę na dwóch kółkach po czeskiej stronie Olzy.

 

Nowości w przewodniku

Spotkanie z wrocławskimi krasnalami

Spotkanie z wrocławskimi krasnalami

To nie przypadek, że akurat stolica Dolnego Śląska jest nazywana miastem krasnali.

Mały przewodnik po Bydgoszczy

Mały przewodnik po Bydgoszczy

Bydgoszczy nie brak atrakcji i urokliwych zakątków, które razem czynią miasto wyjątkowym i interesującym turystycznie.

10 przykazań początkującego narciarza

10 przykazań początkującego narciarza

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Kuszą cię ośnieżone, jednak obawiasz się początków? Ten dekalog pomoże ci postawić pierwsze narciarskie kroki.

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Ze względu na bliskość i swojski klimat, Praga i Bratysława idealnie nadają się na weekendowy trip. Które miasto jest bardziej warte uwagi?

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie