Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Aplikacje na wakacje
2016-06-23 11:08 , Autor:

 

 

Aplikacje na wakacje
 


To, że wszelkie mapy, atlasy i papierowe przewodniki odchodzą do lamusa, nie jest żadną tajemnicą. Jaki jest sens kupowania drogich tomów, które nie dość, że zajmują dużo miejsca, to jeszcze po niedługim czasie stają się nieaktualne? Nowoczesna technika oferuje turystom dużo łatwiejsze rozwiązania. Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych mobilnych aplikacji turystycznych, które każdy podróżny powinien mieć zainstalowane na swoim smartfonie czy tablecie. A zaczynamy od…

1. Google Maps
Tę aplikację znają bez wątpienia wszyscy i lepiej nie wybierać się bez niej w dłuższe podróże. Google Maps to dobre narzędzie, które jest nie tylko użyteczne, ale też łatwe w obsłudze. Umożliwia wyszukiwanie obiektów, oglądanie map i zdjęć lotniczych powierzchni Ziemi. Dzięki solidnym mapom sprawdza się też jako nawigacja samochodowa. Nie wiesz jak dotrzeć z punktu A do punktu B? Google Maps Ci pomoże.

Google Maps

 

2. Polska Niezwykła
Jedna z najbardziej popularnych aplikacji turystycznych, która idealnie spisze się jako towarzysz podróży po Polsce. Polska Niezwykła to mobilny przewodnik po kraju, zawierający niemal 40 tys. ciekawych, szczegółowych opisów obiektów turystycznych. Dodatkowo, dzięki lokalizacji GPS, aplikacja wyświetla atrakcje w pobliżu położenia użytkownika.

Polska Niezwykła

 

3. Polskie Szlaki
Kolejna aplikacja pozwalająca odnajdywać atrakcje turystyczne na mapie. Co w niej niezwykłego, to opracowanie tras, którymi najczęściej podążają turyści. Dotyczy to też szlaków turystycznych najważniejszych polskich gór, co czyni tę aplikację niezbędną dla wszystkich wielbicieli górskich wędrówek.

Polskie Szlaki

 

4. Ratunek
Każdy górołaz powinien mieć na swoim smartfonie aplikację Ratunek, która powstała przy współpracy z GOPRem. Za jej pomocą łatwo wezwać pomoc w kryzysowej sytuacji, a prócz tego określa dokładną lokalizację, dzięki czemu ratownicy szybko dotrą do właściwego miejsca. Aplikacja umożliwia umieszczenie informacji o aktualnym stanie zdrowia, które będą przydatne dla służb ratowniczych.  

Ratunek

 

5. iPolak
Przed wyjazdem za granicę warto mieć na swoim smartfonie aplikację przygotowaną przez MSZ. iPolak ostrzega o niebezpieczeństwach na świecie, a także zawiera informacje o wszystkich placówkach dyplomatycznych poza granicami kraju wraz z danymi teleadresowymi.

iPolak

 

6. Pogoda ICM
Boisz się, że podczas wyjazdu pogoda nagle Cię zaskoczy i pokrzyżuje Twoje plany? Nie musisz się tego obawiać, jeśli wcześniej pobierzesz aplikację Pogoda ICM. To aplikacja pogodowa z najwiarygodniejszymi prognozami. Wystarczy wybrać interesujące Cię miasto i szczegółowa prognoza zostaje przedstawiona w fajny, czytelny sposób.

Pogoda ICM

 

7. Kayak
Jeżeli często udajesz się w dalsze podróże, z pewnością przyda Ci się aplikacja Kayak. Jej podstawową funkcją jest wyszukiwanie biletów lotniczych według różnych kryteriów, np. cena biletu czy długość lotu. Prócz tego za pośrednictwem tej aplikacji możesz bez problemy zabukować sobie hotel.

Kayak

 

8. Google Goggles
Kolejna propozycja od Google w naszym TOP 10. Powiem szczerze – korzystanie z tej aplikacji to niezła zabawa. Za jej pomocą można wyszukać informacje o przedmiotach sfotografowanych telefonem. Mogą to być obrazy, rzeźby, budynki, kody kreskowe i QR, logotypy znanych marek, a nawet produkty spożywcze. To proste: robisz zdjęcie Mona Lizie i już czytasz na jej temat w necie.

Google Goggles

 

9. Toilocator
Toilocator to może nieco mniej turystyczna aplikacja, ale mimo to jakże przydatna! Wyszukuje bowiem… publiczne toalety! W kryzysowej sytuacji, biorąc pod uwagę Twoją lokalizację, wskaże Ci drogę do najbliższej łazienki.

Toilocator

 

10. Przelicznik walut
To taki typ aplikacji, który zawsze może się przydać. Dzięki niej bez problemu przeliczysz euro na złotówki, złotówki na dolary, dolary na czeskie korony – i wiele, wiele innych konfiguracji. A co najważniejsze, kursy walut są na bieżąco aktualizowane. 

Przelicznik walut

 

źródło zrzutów:  https://play.google.com/store/apps

 
 

 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Co załatwić przed wyjazdem zagranicę? [INFOGRAFIKA]

Co załatwić przed wyjazdem zagranicę? [INFOGRAFIKA]

Z zagranicznym wyjazdem wiąże się wiele przygotowań, bieganiny i stresu. Nasza lista szybko przypomni, co jeszcze powinieneś załatwić.

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Urlop w namiocie, czyli co zabrać na biwak

Aby biwak był przyjemnym i pozbawionym stresu odpoczynkiem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Co więc zabrać ze sobą?

5 praktycznych rad, jak przygotować się do górskiej wyprawy

5 praktycznych rad, jak przygotować się do górskiej wyprawy

Góry potrafią być widowiskowe, ale też niebezpieczne. O czym pamiętać i jak należycie przygotować się do wyprawy?

Kolorowe szlaki – jak czytać oznaczenia górskich tras

Kolorowe szlaki – jak czytać oznaczenia górskich tras

Górskie szlaki w naszym kraju oznaczone są kolorami. Narosło wiele mitów dotyczących znaczenia poszczególnych barw. Obalmy te najpopularniejsze.

Mowa gestów – jakich zachowań unikać w Europie?

Mowa gestów – jakich zachowań unikać w Europie?

Kilka słów o tym, jakich gestów i zachowań unikać podczas zagranicznych podróży, by niepotrzebnie nie ściągnąć na siebie kłopotów.

Gdzie w Europie z paszportem?

Czy do Chorwacji trzeba mieć paszport?

Układ z Schengen daje obywatelom Unii Europejskiej pewną swobodę w podróżowaniu. Są jednak w Europie wyjątki, gdzie należy okazać się paszportem.

Albańskie leki

Euro czy leki? Jaka waluta w Albanii?

Podpowiadamy, jaka forma płatności w Albanii, ciepłym i nieco zapomnianym kraju Europy, będzie najkorzystniejsza.

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa

W trosce o bezpieczeństwo zagranicznych turystów w Polsce, uruchomiono specjalny Telefon Bezpieczeństwa.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie