Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Wakacyjne wtorki z tatrzańskim przewodnikiem za darmo
2016-07-15 11:39 , Autor:

 

 

fot. Marcin Kesek
Harmonogram
Tatry
Tatry
Tatry
Tatry
 


Tatrzański Park Narodowy zachęca turystów do górskich wycieczek, oferując darmowe wyprawy w Tatry z przewodnikiem w każdy wakacyjny wtorek.

Pracownicy TPN wychodzą naprzeciw oczekiwaniom miłośników Tatr. Co tydzień, w każdy wtorek wakacji, każdy chętny ma możliwość odbycia górskiej wycieczki pod opieką przewodnika zupełnie za darmo.

Przygotowano trzy trasy wycieczek, a każda z nich została dobrana tak, by drogę mogły przebyć także rodziny z dziećmi. Nie są to typowo turystyczne przejścia, lecz raczej spacer edukacyjny. Zaplanowane szlaki prowadzą przez najciekawsze miejsca związane z historią, budową czy ciekawymi okazami fauny i flory gór. Trasy wypraw będą powtarzane cyklicznie.

Tatry

Pierwsza trasa rozpoczyna się przy kasie biletowej TPN w Kirach. Prowadzi do Doliny Kościeliskiej i wiedzie przez przez Bramę Kantaka, Wyżnią Kirę Miętusią, polanę Stare Kościeliska, Lodowe Źródło, Bramę Kraszewskiego, Polanę Pisaną do Bramy Raptawickiej.

Kolejną malowniczą trasę zaplanowano do Doliny Olczyńskiej i Kuźnic. Po drodze uczestnicy zwiedzają Ośrodek Czynnej Ochrony Płazów i Gadów w Jaszczurówce, by następnie szczytem Nosala dotrzeć do kuźnickiego zespołu dworsko-parkowego. Wycieczka rozpoczyna się i kończy przed Tatrzańskim Lapidarium w Zakopanem.

Trzecia z proponowanych wycieczek, która swój początek ma w Kuźnicach, to wycieczka szlakiem zwanym Drogą św. Brata Alberta na Halę Kondratową (po drodze zwiedzanie Pustelni Brata Alberta), aż na środek Polany Kondratowej.

Harmonogram

 

Każda wyprawa rozpoczyna się o godz. 8:00 i trwa ok. 5h. Uczestnicy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność i są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności na kamienistych szlakach. Muszą także posiadać odpowiednie wyposażenie w postaci górskiego obuwia, a także odzież przeciwdeszczową w razie nagłego załamania pogody.

Tatrzański Park Narodowy swoją ofertę kieruje do wszystkich chętnych, również rodzin z dziećmi. Przebycie z przewodnikiem jednej z takich nietrudnych tras to dobra okazja do poznania najciekawszych miejsc polskich Tatr.

 

źródło: http://tpn.pl/nowosci/wakacyjne-wedrowki-z-przyrodnikami

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

Od lat zimą niegasnącą popularnością cieszą się słowackie ośrodki narciarskie. Nic w tym dziwnego, bo warunki do szusowania są tam znakomite.

Tatrzańska Świątynia Lodowa już otwarta

Tatrzańska Świątynia Lodowa już otwarta

Od kilku lat inaugurację sezonu zimowego w słowackich Tatrach uświetnia otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej w Hrebienku.

Nowość! Góral Skipass łączy cztery ośrodki na Podhalu!

Nowość! Góral Skipass łączy cztery ośrodki na Podhalu!

Od najbliższego sezonu na fanów szusowania po stokach czeka miła niespodzianka. Projekt Góral Skipass połączy cztery podhalańskie stacje narciarskie.

Za co kochamy Zakopane?

Za co kochamy Zakopane?

Tatr i Zakopanego nie trzeba nikomu przedstawiać ani polecać. Co od wielu dekad przyciąga tylu turystów na Podhale? W czym tkwi fenomen Zakopanego?

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

My i Słowacy mamy to szczęście, że natura obdarzyła nasze obszary źródłami termalnymi. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie, a co słowackie aquaparki.

Wizualizacja obiektu Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja Podhala - Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja czeka na wszystkich goszczących w okolicach Zakopanego. Już 1 czerwca otwarty zostanie największy ośrodek termalny na Podhalu.

Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska

Alternatywa dla Zakopanego – Białka i Bukowina Tatrzańska

Tatry to nie tylko Zakopane. Proponujemy dwie miejscowości, w których odpoczniesz od gwaru i tłumów, a jednocześnie nacieszysz się górskim klimatem.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie