Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Trójmiasto na dłoni
2016-07-19 12:31 , Autor:

 

 

Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej
Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej
Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej
 


Najlepsza możliwa perspektywa na podziwianie miasta w jego pełnej krasie to widok z lotu ptaka. Wiedzą o tym europejskie stolice: nie bez powodu London Eye, wiedeński Riesenrad, Wieża Eiffla w Paryżu czy nasz rodzimy Pałac Kultury i Nauki cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. I Trójmiasto można obejrzeć z wysoka z tamtejszych niesamowitych punktów widokowych.

 

Gdańsk: Koło widokowe na Wyspie Spichrzów i wieża Bazyliki Mariackiej

Niewątpliwie najbardziej spektakularne wrażenie pod względem widoków oferuje diabelski młyn, usytuowany na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Nie dość, że z jego klimatyzowanej gondoli rozpościera się widok na całe miasto, przy sprzyjającej pogodzie dostrzec można nawet Hel! Przejażdżka, podczas której w szczytowym momencie wznosimy się na 50 metrów, trwa kwadrans i obejmuje trzy pełne okrążenia. Co ważne – atrakcja jest dostępna o każdej porze dnia i nocy. Romantyczne chwile nocą ponad światłami miasta? Proszę bardzo.

Najstarszym i najwyższym punktem widokowym Gdańska jest wieża przy Bazylice Mariackiej. Kosztem 6 złotych za bilet wstępu i potu wylanego przy wdrapywaniu się na szczyt po ponad 400 stopniach, spojrzymy na dachy budynków Głównego i Starego miasta, a nawet na Zatokę Gdańską.

 

Gdynia: Koło widokowe na Skwerze Kościuszki i taras ECS

Nowością w gdyńskim krajobrazie jest koło widokowe, postawione na Skwerze Kościuszki. Konstrukcja mierząca 55 metrów pozwala zobaczyć jak na dłoni marinę czy Kamienną Górę. Choć w odróżnieniu od gdańskiego diabelskiego młyna atrakcja nie jest czynna przez całą dobę, za dodatkową opłatą Tawerna Gdynia dostarczy posiłek na kolację na wysokościach.

Bezpłatny punkt widokowy oferuje Europejskie Centrum Solidarności. Na szóstym, ostatnim piętrze budynku mieści się ogólnodostępny taras z widokiem na miasto. Relaks w takim miejscu na specjalnie przygotowanych leżakach to dobry pomysł na ciepłe, letnie wieczory.

 

Sopot: latarnia morska i Łysa Góra

Z dawnej sopockiej latarni rozpościera się fajny widok na całe miasto. Na szczyt wiodą kręte schody i choć budowla sama w sobie nie jest zbyt wysoka (mierzy 39 m), to warto się trochę zmęczyć. Z latarni dobrze widać słynne molo, centrum Sopotu, a także Zatokę Gdańską.

Warto też wdrapać się na sopocką Łysą Górę. Wzniesienie opada łagodnie ku miastu i morzu, dając możliwość nacieszenia oka krajobrazem z wysokości 110 m n.p.m. Piknik z widokiem lasu, budynków miasta i bezkresnego morza – czego chcieć więcej? 

Trójmiasto na dłoni – najlepsze punkty widokowe Zatoki Gdańskiej

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

Spacer po Sopocie: Monciak i molo

Nie można powiedzieć, że było się w Sopocie, bez spaceru po najbardziej charakterystycznych miejscach tego miasta: Monciaku i molo.

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami

Sopot walczy z roznegliżowanymi turystami

Podczas sezonu w nadmorskich kurortach widok roznegliżowanych plażowiczów na ulicy to codzienność. Z takim stanem rzeczy postanowił zawalczyć Sopot.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016

Już po raz dziewiąty startuje Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2016. W tym roku do grona filmowych stolic Polski dołączy także Giżycko.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

Nowe udogodnienia na gdańskich plażach

W nadmorskich kurortach startuje sezon. W tym roku na gdańskich kąpieliskach czekają na turystów całkiem nowe udogodnienia, które uprzyjemnią pobyt.

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Open'er Festival 2016 w Gdyni

Największe muzyczne wydarzenie Pomorza startuje już 29 czerwca i potrwa do 2 lipca.

Żuraw nad Motławą

Przewodnik po Trójmieście: Gdańsk

Malownicze położenie Gdańska oraz jego tysiącletnia historia sprawiają, że miasto należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie