Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
2016-07-28 10:33 , Autor:

 

 

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?
 


Wybierasz się zwiedzić stolicę Czech? Świetnie, Praga to doskonały kierunek – blisko, dość swojsko i niedrogo. Czy aby na pewno? Sprawdźmy, standardowo biorąc pod uwagę pięć czynników: ceny zakwaterowania, transportu, zwiedzania, wyżywienia i innych produktów spożywczych. Do obliczeń przejmiemy, że 1 korona czeska to 16 groszy. Zaczynamy!

 Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

 

A zatem: spanie w Pradze
Spoglądając na ceny noclegów w czeskiej stolicy w serwisie Spanie.pl, na pewno włos nie zjeży się na głowie – już za 30 zł, a czasem nawet mniej, zabukuje się nocleg w obiekcie o naprawdę fajnym standardzie. Oczywiście, im bliżej centrum, tym drożej, ale ta zasada tyczy się wszystkiego i nie tylko w Pradze. Bogata oferta hoteli, hosteli, pensjonatów itp. z pewnością sprosta wymaganiom różnych gości.

Jedziemy autobusem, czyli transport miejski
Załóżmy, że auto zostawiamy w spokoju i poruszamy się miejską komunikacją. To dobra opcja. Dlaczego? Bo tania. Najtańszy, 30-minutowy bilet to koszt 24 CZK (czyli 3,84 zł), 90-minutowy można nabyć w cenie 32 CZK (5,12 zł), dobowy kosztuje 110 CZK (17,60 zł), a 3-dniowy 310 CZK (49,60 zł). Ten sposób przemieszczania opłaca się też dlatego, że komunikacja miejska w Pradze jest świetnie zorganizowana i szybka. Choć najważniejsze zabytki stolicy skupiają się w centrum i te dystanse najlepiej pokonać pieszo, jeśli chcesz dostać się w nieco bardziej odległy koniec miasta, praskie autobusy, tramwaje czy metro są do dyspozycji.

Czas na konkrety – zwiedzamy Pragę
Jest w Pradze kilka takich punktów, których nie wolno ominąć: Most Karola czy Rynek Staromiejski to absolutne must visit. Raczej logiczne, że nikt nie będzie pobierał opłaty za wejście na most czy konkretną ulicę, ale są też obowiązkowe do zwiedzenia miejsca, gdzie trzeba sięgnąć do kieszeni i kupić bilet wstępu. Przede wszystkim Zamek Praski. Za wejście tam Czesi liczą sobie 250 koron za osobę dorosłą (40 zł), dokładnie połowę tej kwoty za dziecko lub też 500 CZK za bilet rodzinny (80 zł). Szczerze – po największym zamku świata można było spodziewać się wyższych cen. A jednak – miła niespodzianka. Co do dalszych atrakcji, bardzo podobnie kształtuje się cennik za rejs po Wełtawie. Wstęp do Galerii Narodowej natomiast to koszt 220 CZK, do praskiej Lorety – 150 CZK, a wizyta w tamtejszym zoo to portfel odchudzony o kolejne 200 CZK.

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

 

A po zwiedzaniu – jemy!
Jak wiadomo, czeskie potrawy, będące mieszanką kuchni krajów Europy Centralnej, są dość ciężkie, bazują głównie na mięsie, a więc z Czech na pewno nie wyjedziemy głodni. Tym bardziej, że nasi południowi sąsiedzi chętnie jadają w restauracjach i jest ich w bród. Średnia cena obiadu w Pradze, w zależności od lokalu i pory dnia, to ok. 200 CZK, ale wystarczy poszukać, by zjeść regionalne potrawy za 150, a nawet 120 koron! Nie można zapomnieć o narodowym napoju Czechów – półlitrowe złociste piwo kupisz za ok. 40 koron. Podsumowując: przy dobrych chęciach znajdziemy czeski obiad z piwem już za nieco ponad 30 złotych. Brzmi nieźle!

Praga – ile kosztuje urlop w stolicy Czech?

 

Z wizytą w praskim sklepie
Jeśli chodzi o ceny w sklepie w Pradze, poczujemy się trochę jak na zakupach u nas, w Polsce. Produkty spożywcze kosztują bardzo podobnie. Chleb to wydatek rzędu ok. 4 zł, litr mleka – 3 zł, a półtora litra wody mineralnej – 1,80 zł. W razie potrzeby zaopatrzenia się w podstawową żywność, budżet nie ucierpi zbyt bardzo.

Krótkie podsumowanie
Praga to niewątpliwie bardzo ciekawy i też niedrogi kierunek. Oczywiście, jeśli nie zamierzamy sypiać w pięciogwiazdkowych hotelach i jadać w ekskluzywnych restauracjach. Nawet przeciętny Kowalski z niewygórowanym budżetem fajnie spędzi czas pod drugiej stronie Olzy, zwiedzając Pragę, kosztując knedlików i regionalnego piwa.

 

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Most Karola w Pradze - ciekawostki i legendy

Most Karola w Pradze – ciekawostki i legendy

Podczas zwiedzania Pragi nie sposób prędzej czy później nie znaleźć się na Moście Karola, który stanowi symbol i wizytówkę miasta.

Kaplica Czaszek

Kutna Hora – miasto srebra i czaszek

Kutna Hora to dziś niewielkie miasteczko 65 km od Pragi. Teraz jego rola jest marginalna, lecz niegdyś gród stanowił ważne miejsce na mapie Czech.

Wieża widokowa Sky Walk

Podniebny spacer w Czechach

Dzięki niedawno powstałej wieży widokowej Sky Walker w Czechach, niedaleko granicy polsko – czeskiej, można odbyć podniebny spacer.

10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Czechach

10 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Czechach

Polakom Czechy kojarzą się głównie z knedlikami i piwem. Przedstawiamy 10 faktów o naszych sąsiadach z południa, o których możesz nie wiedzieć.

Starosta i Starościna

Skalne Miasto w Czechach

Z Czechami łączy nas wiele. Naszym południowym sąsiadom przypadła jednak w udziale atrakcja, której próżno szukać tutaj. Mowa o Skalnym Mieście.

Trasa brzegiem rzeki Bečvy

Czeska przygoda na rowerze

Jeśli rower to twój najlepszy przyjaciel i towarzysz podróży, proponujemy ci sąsiedzką wizytę na dwóch kółkach po czeskiej stronie Olzy.

Formy krasowe w Jaskini Punkevni

Potęga natury: Morawski Kras

Największy i najpiękniejszy obszar krasowy Europy Środkowej. Ponad 1600 jaskiń, cztery dostępne dla ruchu turystycznego. Morawski Kras zaprasza.

 

Nowości w przewodniku

Tak smakuje Austria. Kulinarna wyprawa po kraju Mozarta

Tak smakuje Austria. Kulinarna wyprawa po kraju Mozarta

Szybki przegląd typowego menu z tradycyjnych restauracji w Austrii.

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Z końcem września nieopodal miejscowości Zdziar, 40 km od Zakopanego, otworzono imponującą "Ścieżkę w koronach drzew".

Wrocław pod lupą

Wrocław pod lupą [INFOGRAFIKA]

Zebrane w formie czytelnej infografiki informacje o Wrocławiu w pigułce, podzielone na 5 kategorii.

Fot. Paweł Augustyniak

Łódź da się lubić! 5 najlepszych miejsc w Łodzi

Łódź prężnie się rozwija i coraz bardziej otwiera na turystów. Odczarujmy zatem obraz Łodzi ponurej i nudnej w wycieczce do jej najciekawszych miejsc.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie