Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Muzeum Erotyki w Łebie
2016-08-22 11:13 , Autor:

 

 

Muzeum Erotyki w Łebie
Muzeum Erotyki w Łebie
Muzeum Erotyki w Łebie
 


Niepozorny, nieco ukryty lokal przy ulicy Morskiej w Łebie kryje przedmioty, jakich nie znajdziemy w takim nagromadzeniu nigdzie w Polsce. Mieści się tam bowiem Muzeum Erotyki.

Otwarte w 2012 roku muzeum, mimo obaw co do frekwencji, z powodzeniem działa do dziś. I to mało powiedziane, bo w sezonie obiekt odwiedza rzesza wczasowiczów – od rodzin z nastoletnimi dziećmi, przez młode pary, aż po emerytów. Jedyna taka kolekcja w Polsce, sprowadzona do Łeby z Warszawy, wabi do środka także obcokrajowców.

Muzeum Erotyki w Łebie

 

Co można zobaczyć w zbiorach muzeum? Wszystko to, co inne placówki wstydliwie i skrzętnie ukrywają przed wzrokiem zwiedzających. Największym zainteresowaniem cieszy się pas cnoty, strój XIX-wiecznej prostytutki, żetony do amerykańskich domów publicznych, amulety płodności czy obraz przedstawiający diabła z przyrodzeniem tak dużym, że musiał je wozić na taczce. Wszystkie zaskakujące eksponaty są opatrzone opisem, datą powstania i zastosowaniem.

Muzeum Erotyki w Łebie

 

Pomysł na Muzeum Erotyki założyciel zaczerpnął z zagranicy – podobne działają na terenie Rosji, Niemiec czy Hiszpanii. Przedmioty pochodzące z najodleglejszych zakątków świata, m.in. z Peru, Tybetu, Indii czy Chin, przedsiębiorca gromadził samodzielnie podczas swoich wyjazdów. Łącznie udało się zebrać ponad 2 tysiące eksponatów.

Wszyscy, którzy liczą na sensację, muszą się liczyć z rozczarowaniem - to nie muzeum pornografii. Wystawa pozwala poznać inne kultury, erotyczne fascynacje twórców ze wszystkich kontynentów, a przy tym docenić pomysłowość i kunszt artystów.

Wstęp do muzeum mają jedynie osoby pełnoletnie. Bilet normalny to koszt 14 zł, a ulgowy – 10 zł.

 

źródło zdjęć: http://www.leba.net/; http://kanal6.pl/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie

Podwarszawski Pruszków od niedawna kryje atrakcję, jakiej nie ma nigdzie na świecie. Powstała tam jedyna w swoim rodzaju Galeria Figur Stalowych.

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Podróż przez 10 polskich cudów natury

Bogata i różnorodna – taka jest polska natura. Zebraliśmy dla Was 10 najpiękniejszych cudów Polski, które nie wyszły spod ludzkiej ręki.

Biskupin – siedziba Prasłowian

Biskupin – siedziba Prasłowian

Na Pojezierzu Gnieźnieńskim leży dumny ze swej historii Biskupin, który niemal 3 tysiące lat temu za siedzibę obrali przodkowie dzisiejszych Słowian.

Sukiennice

Kraków – co ciekawego w obrębie Rynku?

Każdy turysta odwiedzający Kraków swoje pierwsze kroki kieruje w stronę Rynku Głównego. Oto, czego nie można przegapić, będąc w tej części miasta.

Słowiński Park Narodowy

Polska pustynia nad brzegiem morza

Piasek, wysokie wydmy i uboga roślinność. Taki opis kojarzy się z afrykańską pustynią, tymczasem podobny krajobraz jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Gdynia

Blue Flag 2016. Najczystsze miejsca nad polskim morzem

21 polskich kąpielisk i 5 marin zostało wyróżnionych Błękitną Flagą 2016. To zaszczytne miano otrzymują jedynie najlepszej jakości obiekty.

Krakowski Rynek nocą

Noc Muzeów w Krakowie 2016

W nocy z 13 na 14 maja odbędzie się trzynasta edycja krakowskiej Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Odkrywamy nieznane”.

 

Nowości w przewodniku

10 przykazań początkującego narciarza

10 przykazań początkującego narciarza

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Kuszą cię ośnieżone, jednak obawiasz się początków? Ten dekalog pomoże ci postawić pierwsze narciarskie kroki.

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Ze względu na bliskość i swojski klimat, Praga i Bratysława idealnie nadają się na weekendowy trip. Które miasto jest bardziej warte uwagi?

Prawa pasażera linii lotniczych

Prawa pasażera linii lotniczych

Na lotnisku zdarzają się nieprzyjemne niespodzianki: opóźnienie albo odwołanie lotu, zniszczenie bagażu czy jego całkowite zagubienie.

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

Spośród wielu propozycji wyłoniliśmy pięć, bez których wycieczka do grodu Kraka nie może się obyć.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie