Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Energylandia – niezapomniana rozrywka dla całej rodziny!
2016-09-08 15:10 , Autor:

 

 

Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
 


Początek września to dobry moment na wycieczki – wakacyjne tłumy to już przeszłość, a pogoda nadal sprzyja krótkim wypadom. Oto nasza podpowiedź na aktywne i pełne emocji spędzenie czasu z rodziną: park rozrywki Energylandia!

Zator, niewielkie miasto nieopodal Oświęcimia, oddalone niecałą godzinę drogi od Krakowa, od kilku lat dysponuje największym w tej części Europy lunaparkiem. W okresie wakacyjnym ściągają tam całe rzesze głodnych ekstremalnych wrażeń, ale też rodzin z małymi dziećmi. Kosztem 109 zł za bilet normalny i 59 zł za ulgowy, otwiera się świat z mnóstwem kolejek, karuzeli i innych zabaw. Dlaczego warto przetestować Energylandię?

Energylandia

 

Cały kompleks został podzielony na cztery strefy: dziecięcą, familijną, ekstremalną oraz innych rozrywek. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla najmłodszych. Karuzela łańcuchowa, bajkowa karuzela z konikami, łódki, samolociki, zjeżdżalnia, po której zjeżdża się na kocach to tylko część z tego, co czeka na maluchy. Dzieciaki są zachwycone zabawą, która na dodatek odbywa się w kolorowej, baśniowej scenerii. Najwięcej frajdy w tej strefie dostarcza Rollercoaster Energuś, gdzie nawet dorośli nierzadko krzyczą z emocji! Co fajnego, to fakt, że na dziecięcych karuzelach nie ma górnej granicy wieku – jeśli tylko się mieścisz, możesz śmiało korzystać z każdego urządzenia. Nieco starsi mogą zatem spełnić swe dziecięce marzenia i bujać się do woli.

Energylandia

 

Strefa familijna to rozrywka dla nieco większych dzieci, ale równie świetnie będą się tam bawić dorośli. W tej strefie znajduje się najwięcej atrakcji, także tych wodnych. Spływ pontonami, po których wyjdziemy zmoczeni, samochodziki Formuły 1, kolejki widokowe i górskie sprawiają dużo radości wszystkim, bez względu na wiek. W tej strefie koniecznie trzeba wypróbować RMF Dragon Roller Coaster. Ta kolejka, w odróżnieniu od „łagodnego” Energusia, dostarczy nieco mocniejszych wrażeń dzięki prędkości dochodzącej do 75 km/h i wyjątkowemu torowi jazdy z różnymi przeszkodami.

Sektor ekstremalny dedykowany jest tym o mniej wrażliwych żołądkach. To tam znajdują się najwyższe, najszybsze i najbardziej wymagające urządzenia. Wielką furorę w strefie ekstremalnej robią przede wszystkim rollercoastery.  Niedawno udostępniona kolejka Formuła I rozpędza się do 80 km/h w ciągu 2 sekund i jest pełna pętli i nachyleń. Wielbiciele adrenaliny nie mogą ominąć słynnej już kolejki Mayan – podczas szaleńczej jazdy z dużą prędkością i inwersjami odczucia są podobne, jak w czasie lotu myśliwcem F16! Drugiej takiej atrakcji w Polsce nie ma, a najbliższej należałoby szukać w Niemczech.

Energylandia

 

Oprócz ogromnej liczby karuzeli, na terenie Energylandii odbywają się także różne przedstawienia i widowiska, jak choćby spektakle ogniowe i świetlne. Dodatkowo do dyspozycji jest wspaniałe kino 7D.

Korzystanie ze wszystkich urządzeń w Energylandii wliczono w cenę biletu – bez ograniczeń czasowych i ilościowych. Jednak jest kilka atrakcji, za które należy zapłacić osobno. Malowanie twarzy, strzelnica, walka na balony wypełnione wodą czy poszukiwanie złota to dodatkowy koszt – ceny wahają się w granicach 5-10 zł.

Niesamowite przeżycia i godziny zabawy sprawią, że na pewno poczujemy się głodni. Nie trzeba brać ze sobą prowiantu, bo na terenie parku działa duża stołówka obiadowa z bardzo smacznym i tanim jedzeniem. Prócz tego na każdym kroku znajdziemy budki z przekąskami – lodami, goframi czy hot-dogami. A po jedzeniu z powrotem do zabawy!

Samo spacerowanie po alejkach lunaparku dostarcza dzieciom wiele atrakcji. Jest barwnie, czysto i wesoło. Równiutko przystrzyżona trawa, kolorowe kwiaty i duże, uśmiechnięte, kolorowe figurki nie ujdą czujnej uwadze najmłodszych.

Energylandia

 

Nie starczy dnia, by wszystko zobaczyć i z wszystkiego skorzystać. Wizyta w Energylandii to długie godziny zabawy i rozrywki dla całej rodziny. 

źródło zdjęć: https://www.facebook.com/EnergyLandia/; https://energylandia.pl/galeria/foto/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Ferie 2017 – Terminy ferii zimowych 2017

Ferie 2017 - terminy ferii zimowych 2017

Tradycyjnie uczniowie polskich szkół mogą liczyć na dwa tygodnie ferii zimowych. Jak wygląda terminarz ferii 2017?

Sukiennice

Kraków – co ciekawego w obrębie Rynku?

Każdy turysta odwiedzający Kraków swoje pierwsze kroki kieruje w stronę Rynku Głównego. Oto, czego nie można przegapić, będąc w tej części miasta.

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Podróż w krainę baśni – Magiczne Ogrody w Janowcu

Podróż w krainę baśni – Magiczne Ogrody w Janowcu

Bajkowe miejsce, gdzie dorośli poczują się jak dzieci, a dzieci przeniosą się do krainy marzeń. Tak najtrafniej można opisać Magiczne Ogrody.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Lost Souls Alley w Krakowie

Realny horror - Lost Souls Alley w Krakowie

Koniecznie uwzględnij Lost Souls Alley w Krakowie w swoich planach, jeśli chcesz na moment przenieść się w świat horroru.

Energylandia

TOP 8 miejsc na wycieczkę z dziećmi

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Wybraliśmy 8 wyjątkowych miejsc na wycieczki, by urozmaicić dzieciom wakacyjny czas.

 

Nowości w przewodniku

Tak smakuje Austria. Kulinarna wyprawa po kraju Mozarta

Tak smakuje Austria. Kulinarna wyprawa po kraju Mozarta

Szybki przegląd typowego menu z tradycyjnych restauracji w Austrii.

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Słowacka Ścieżka w koronach drzew już otwarta!

Z końcem września nieopodal miejscowości Zdziar, 40 km od Zakopanego, otworzono imponującą "Ścieżkę w koronach drzew".

Wrocław pod lupą

Wrocław pod lupą [INFOGRAFIKA]

Zebrane w formie czytelnej infografiki informacje o Wrocławiu w pigułce, podzielone na 5 kategorii.

Fot. Paweł Augustyniak

Łódź da się lubić! 5 najlepszych miejsc w Łodzi

Łódź prężnie się rozwija i coraz bardziej otwiera na turystów. Odczarujmy zatem obraz Łodzi ponurej i nudnej w wycieczce do jej najciekawszych miejsc.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie