Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Energylandia – niezapomniana rozrywka dla całej rodziny!
2016-09-08 15:10 , Autor:

 

 

Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia
 


Początek września to dobry moment na wycieczki – wakacyjne tłumy to już przeszłość, a pogoda nadal sprzyja krótkim wypadom. Oto nasza podpowiedź na aktywne i pełne emocji spędzenie czasu z rodziną: park rozrywki Energylandia!

Zator, niewielkie miasto nieopodal Oświęcimia, oddalone niecałą godzinę drogi od Krakowa, od kilku lat dysponuje największym w tej części Europy lunaparkiem. W okresie wakacyjnym ściągają tam całe rzesze głodnych ekstremalnych wrażeń, ale też rodzin z małymi dziećmi. Kosztem 109 zł za bilet normalny i 59 zł za ulgowy, otwiera się świat z mnóstwem kolejek, karuzeli i innych zabaw. Dlaczego warto przetestować Energylandię?

Energylandia

 

Cały kompleks został podzielony na cztery strefy: dziecięcą, familijną, ekstremalną oraz innych rozrywek. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla najmłodszych. Karuzela łańcuchowa, bajkowa karuzela z konikami, łódki, samolociki, zjeżdżalnia, po której zjeżdża się na kocach to tylko część z tego, co czeka na maluchy. Dzieciaki są zachwycone zabawą, która na dodatek odbywa się w kolorowej, baśniowej scenerii. Najwięcej frajdy w tej strefie dostarcza Rollercoaster Energuś, gdzie nawet dorośli nierzadko krzyczą z emocji! Co fajnego, to fakt, że na dziecięcych karuzelach nie ma górnej granicy wieku – jeśli tylko się mieścisz, możesz śmiało korzystać z każdego urządzenia. Nieco starsi mogą zatem spełnić swe dziecięce marzenia i bujać się do woli.

Energylandia

 

Strefa familijna to rozrywka dla nieco większych dzieci, ale równie świetnie będą się tam bawić dorośli. W tej strefie znajduje się najwięcej atrakcji, także tych wodnych. Spływ pontonami, po których wyjdziemy zmoczeni, samochodziki Formuły 1, kolejki widokowe i górskie sprawiają dużo radości wszystkim, bez względu na wiek. W tej strefie koniecznie trzeba wypróbować RMF Dragon Roller Coaster. Ta kolejka, w odróżnieniu od „łagodnego” Energusia, dostarczy nieco mocniejszych wrażeń dzięki prędkości dochodzącej do 75 km/h i wyjątkowemu torowi jazdy z różnymi przeszkodami.

Sektor ekstremalny dedykowany jest tym o mniej wrażliwych żołądkach. To tam znajdują się najwyższe, najszybsze i najbardziej wymagające urządzenia. Wielką furorę w strefie ekstremalnej robią przede wszystkim rollercoastery.  Niedawno udostępniona kolejka Formuła I rozpędza się do 80 km/h w ciągu 2 sekund i jest pełna pętli i nachyleń. Wielbiciele adrenaliny nie mogą ominąć słynnej już kolejki Mayan – podczas szaleńczej jazdy z dużą prędkością i inwersjami odczucia są podobne, jak w czasie lotu myśliwcem F16! Drugiej takiej atrakcji w Polsce nie ma, a najbliższej należałoby szukać w Niemczech.

Energylandia

 

Oprócz ogromnej liczby karuzeli, na terenie Energylandii odbywają się także różne przedstawienia i widowiska, jak choćby spektakle ogniowe i świetlne. Dodatkowo do dyspozycji jest wspaniałe kino 7D.

Korzystanie ze wszystkich urządzeń w Energylandii wliczono w cenę biletu – bez ograniczeń czasowych i ilościowych. Jednak jest kilka atrakcji, za które należy zapłacić osobno. Malowanie twarzy, strzelnica, walka na balony wypełnione wodą czy poszukiwanie złota to dodatkowy koszt – ceny wahają się w granicach 5-10 zł.

Niesamowite przeżycia i godziny zabawy sprawią, że na pewno poczujemy się głodni. Nie trzeba brać ze sobą prowiantu, bo na terenie parku działa duża stołówka obiadowa z bardzo smacznym i tanim jedzeniem. Prócz tego na każdym kroku znajdziemy budki z przekąskami – lodami, goframi czy hot-dogami. A po jedzeniu z powrotem do zabawy!

Samo spacerowanie po alejkach lunaparku dostarcza dzieciom wiele atrakcji. Jest barwnie, czysto i wesoło. Równiutko przystrzyżona trawa, kolorowe kwiaty i duże, uśmiechnięte, kolorowe figurki nie ujdą czujnej uwadze najmłodszych.

Energylandia

 

Nie starczy dnia, by wszystko zobaczyć i z wszystkiego skorzystać. Wizyta w Energylandii to długie godziny zabawy i rozrywki dla całej rodziny. 

źródło zdjęć: https://www.facebook.com/EnergyLandia/; https://energylandia.pl/galeria/foto/

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

Spośród wielu propozycji wyłoniliśmy pięć, bez których wycieczka do grodu Kraka nie może się obyć.

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę na rendez-vous? Wiele romantycznych zakątków jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Ferie 2017 – Terminy ferii zimowych 2017

Ferie 2017 - terminy ferii zimowych 2017

Tradycyjnie uczniowie polskich szkół mogą liczyć na dwa tygodnie ferii zimowych. Jak wygląda terminarz ferii 2017?

Ogrodzieniec

Szlak Orlich Gniazd i jego perły

Jednym z bardziej malowniczych terenów na obszarze Polski jest ten między Częstochową a Krakowem. Świadczy o tym powstanie Szlaku Orlich Gniazd.

Podróż w krainę baśni – Magiczne Ogrody w Janowcu

Podróż w krainę baśni – Magiczne Ogrody w Janowcu

Bajkowe miejsce, gdzie dorośli poczują się jak dzieci, a dzieci przeniosą się do krainy marzeń. Tak najtrafniej można opisać Magiczne Ogrody.

Karta Turystyczna w Krakowie

Praktyczne podróżowanie, czyli Karta Turystyczna

Wzorem zagranicznych ośrodków, coraz więcej miast w Polsce decyduje się na wprowadzenie specjalnych Kart Turysty.

Lost Souls Alley w Krakowie

Realny horror - Lost Souls Alley w Krakowie

Koniecznie uwzględnij Lost Souls Alley w Krakowie w swoich planach, jeśli chcesz na moment przenieść się w świat horroru.

Energylandia

TOP 8 miejsc na wycieczkę z dziećmi

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Wybraliśmy 8 wyjątkowych miejsc na wycieczki, by urozmaicić dzieciom wakacyjny czas.

 

Nowości w przewodniku

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Okres przedświąteczny obfituje w wydarzenia z bożonarodzeniowym klimatem. Wiele miast decyduje się na organizację wspaniałych jarmarków.

Spotkanie z wrocławskimi krasnalami

Spotkanie z wrocławskimi krasnalami

To nie przypadek, że akurat stolica Dolnego Śląska jest nazywana miastem krasnali.

Mały przewodnik po Bydgoszczy

Mały przewodnik po Bydgoszczy

Bydgoszczy nie brak atrakcji i urokliwych zakątków, które razem czynią miasto wyjątkowym i interesującym turystycznie.

10 przykazań początkującego narciarza

10 przykazań początkującego narciarza

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Kuszą cię ośnieżone stoki, jednak boisz się początków? Ten dekalog pomoże ci postawić pierwsze narciarskie kroki.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie