Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki
2016-12-30 14:22 , Autor:

 

 

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki
Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki
Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki
Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki
 


Od lat niegasnącą popularnością w okresie zimowym cieszą się słowackie ośrodki narciarskie. Nic w tym dziwnego – warunki do szusowania są tam znakomite, a Słowacy co sezon ulepszają dotychczasową infrastrukturę i stawiają na coraz to nowsze udogodnienia. Jeśli dodamy do tego, że proste ze stoku można zjechać do basenu z gorącą termalną wodą, nie pozostaje nic innego, jak spakować do walizki narciarski kombinezon i strój kąpielowy i ruszać w odwiedziny do naszych południowych sąsiadów. Tylko który ośrodek wybrać? Poznajcie nasze typy.

 

Jasna pod Chopokiem

Nasze zestawienie otwiera pozycja, bez której cały ranking nie miałby sensu. Około 60 km od polsko-słowackiego przejścia granicznego, w Niżnych Tatrach, znajduje się największa i najpopularniejsza stacja. Mowa oczywiście o Jasnej pod Chopokiem. W sezonie od początku grudnia do końca kwietnia to miejsce staje się mekką dla wielbicieli białego szaleństwa. Niemal 50 km tras zjazdowych, 30 wyciągów i kolejek linowych, a to wszystko dostosowane do potrzeb i umiejętności zarówno rodzin z dziećmi, początkujących narciarzy, jaki i tych bardziej zaawansowanych. Całości dopełniają udogodnienia w postaci nowych osłon przeciwśniegowych i przeciwwiatrowych, systemu zaśnieżającego i nowoczesnej 24-osobowej kolei gondolowej, dzięki którym przepustowość całego ośrodka wynosi aż 30 000 osób na godzinę! W Jasnej prężnie działa baza noclegowa i gastronomiczna, szkółka narciarska, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu, a także fun – zone i 8 stref freeside. Najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu oraz ogrom pozaprzyrodniczych walorów czynią to miejsce bardzo atrakcyjnym na zimowej mapie Słowacji.

 

Tatrzańska Łomnica

Przenosimy się do Wysokich Tatr i ośrodka Tatrzańska Łomnica. Panują tam fantastyczne warunki dla narciarzy, ale raczej tych, którzy zawładnęli już nie jednym stokiem. Łomnicka Przełęcz to bowiem najwyżej położona i najbardziej stroma trasa zjazdowa. Jej wysokość to 2190 m n.p.m., a przewyższenie stoku wynosi 1340 metrów! Szusowanie tam dostarczy mocnych wrażeń i stanowi nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych narciarzy. Na pewno docenią oni szerokie trasy, najnowocześniejsze kolejki krzesełkowe i kabinowe oraz systemy zaśnieżania, gwarantujące śnieg przez 5 miesięcy w roku. Wieża widokowa na Łomnickim Stawie dostarczy zapierających dech w piersiach widoków na drugi najwyższy szczyt Słowacji. Nie ma nad czym się zastanawiać, Tatrzańska Łomnica czeka.

Narty na Słowacji – najlepsze zimowe ośrodki

 

Stary Smokowiec

Dużą popularnością cieszy się także położony w Wysokich Tatrach Stary Smokowiec. W tym rejonie turyści najczęściej wybierają Hrebienok. Podzielony na dwie części, łatwiejszą i trudniejszą, będzie odpowiednim wyborem dla narciarzy o bardzo różnym stopniu zaawansowania. Ci doświadczeni mogą spróbować swoich sił na stromych i wysokich trasach; dzieci i początkujący też na pewno nie będą się nudzić. Hrebienok słynie nie tylko ze wspaniałych nartostrad, ale i wygodnego toru saneczkowego, będącego jedną z najlepszych zimowych atrakcji. Jazda na sankach po 2,5 kilometrowej trasie otwartej o każdej porze dnia i nocy zapewni niezapomnianą frajdę. Jak przystało na tak popularny ośrodek, w Starym Smokowcu działają szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i kolejki, można zafundować sobie lot paralotnią czy przejażdżkę psim zaprzęgiem. Dodatkowo miejscowość położona jest w samym sercu regionu, dzięki czemu stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Po szaleństwach na stokach warto odwiedzić choćby położony kilkanaście kilometrów dalej Poprad.

 

Aquacity Poprad

A skoro Poprad, to i jego największa atrakcja w postaci kompleksu basenów termalnych Aquacity Poprad. Źródła wody, wyzierające z głębokości 1300 m p.p.m., na powierzchni osiągają przyjemną temperaturę 36 – 38 stopni Celsjusza i zawierają ponad 20 korzystnych dla zdrowia minerałów. Pluskać się w basenach to więc zdrowa przyjemność. A jest ich całkiem sporo, bo aż 13 – kryte i odkryte baseny termalne i relaksacyjne. Czas w wodzie urozmaica 350 różnych atrakcji, hydromasaży, kąpieli perełkowych, dysz i biczy wodnych. Wielką frajdę, windującą poziom adrenaliny, stanowi 6 wspaniałych zjeżdżalni, w tym 71-metrowa Czarna Dziura czy „zakręcony” 54-metrowy Twister. Zwolennicy życia w duchu „fit” w AquaCity odbędą nawet wodne zajęcia fitness. Mało? Dodajmy więc do tego wprost stworzony dla miłośników pływania 50-metrowy pływacki basen z 8 torami, gdzie temperatura wody osiąga optymalną wartość 26 – 28 stopni. Każdy znajdzie taką formę aktywności w wodzie, która pozwoli na najlepszy relaks.

 

Oczywiście, powyższe propozycje to tylko bardzo nikły ułamek tego, co w zimie do zaoferowania ma Słowacja. Łącznie dysponuje przecież ponad 900 wyciągami, 70 kolejkami linowymi i 200 km naśnieżonych tras. Jest z czego wybierać, a zatem kierunek: Słowacja!

 

Zdjęcie główne: Designed by Freepik

 
 

 

 


 

 


 


Komentarze(0)

 
 

Zobacz podobne

10 przykazań początkującego narciarza

10 przykazań początkującego narciarza

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Kuszą cię ośnieżone stoki, jednak boisz się początków? Ten dekalog pomoże ci postawić pierwsze narciarskie kroki.

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Zakochaj się w Wiśle, czyli co warto zobaczyć i zwiedzić

Zakochaj się w Wiśle, czyli co warto zobaczyć i zwiedzić

Wisła swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze Adamowi Małyszowi, ale okolica ma do zaoferowania dużo więcej. Czym zauroczy cię Wisła?

Góra Kamieńsk – stok narciarski w centrum Polski

Góra Kamieńsk – stok narciarski w centrum Polski

Tym, którzy nie mogą zaznać zimowego szaleństwa na stokach południowej Polski, pozostaje wspaniała alternatywa w postaci Góry Kamieńsk.

Tatrzańska Świątynia Lodowa już otwarta

Tatrzańska Świątynia Lodowa już otwarta

Od kilku lat inaugurację sezonu zimowego w słowackich Tatrach uświetnia otwarcie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej w Hrebienku.

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

Pojedynek term: Polska vs Słowacja

My i Słowacy mamy to szczęście, że natura obdarzyła nasze obszary źródłami termalnymi. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie, a co słowackie aquaparki.

Wodny świat AquaCity Poprad

Wodny świat AquaCity Poprad

Pobyt u południowych sąsiadów to już nie tylko Tatry. Na Słowację gości przyciąga też mnogość wodnych atrakcji. Jedną z nich jest AquaCity Poprad.

slovakia.travel

Białe szaleństwo na stokach Chopoku

Jasna Niżne Tatry jest największym ośrodkiem na Słowacji, z najlepszymi naturalnymi warunkami do uprawiania narciarstwa i snowboardingu.

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie