Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Pomnik Jana Jerzego Haffnera
2009-09-30 12:24

 

Odwiedzając Park Północny obok Grand Hotelu przywita Was postać wypoczywającego Jana Jerzego Haffnera, który dogląda prężnie rozwijającego się miasta.

Jan Jerzy Haffner jest uznawany za twórcę sopockiego kąpieliska. Przybył on do Gdańska w 1808 roku w charakterze chirurga armii napoleońskiej. Od 1811 r. prowadził w Gdańsku praktykę lekarską. W 1823 r. uruchomił w Sopocie zakład wodoleczniczy, dając tym początek rozwoju sopockiego uzdrowiska, które rozbudowywał do końca swego życia. Po śmierci Haffnera w 1830 roku, jego dzieło kontynuowali spadkobiercy. W 1877 r. gmina wykupiła od spadkobierców zakład kąpielowy. Od tego momentu funkcjonuje on jako przedsiębiorstwo komunalne. Pomnik projektu sopockiego rzeźbiarza – Zbigniewa Jóźwiaka został odsłonięty 10 października 2004 roku w 103-lecie nadania prawa miejskich Sopotowi.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Sopot Wax Museum

Pierwsza tego typu atrakcja w Sopocie. W muzeum znajduje się kilkadziesiąt oryginalnych figur, wyglądających zupełnie jak żywe osoby.

- 297 m

Państwowa Galeria Sz...

W galerii prezentowane są wystawy sztuki współczesnej oraz znakomite kolekcje sztuk różnych epok.

- 339 m

Latarnia Morska

Potężna Latarnia Morska wraz z wieżą widokową, a z niej rozciąga się piękna panorama miasta.

- 367 m

Najdłuższe drewniane...

Molo jest jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno-imprezowych w Polsce.

- 427 m

Krzywy Domek

Obiekt ten to wizytówka Sopotu. Symbol świata współczesnego, w harmonijny sposób łączy świat biznesu ze światem kultury i sztuki.

- 428 m

Dworek Sierakowskich

Klasycystyczny dworek Sierakowskich jest jednym z najstarszych zabytków Sopotu. Obecnie siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

- 467 m
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie