Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Dolina Małej Łąki
2009-09-30 12:24

 

Dolina Małej Łąki jest jedną z piękniejszych tatrzańskich dolin. W całości została wyżłobiona w skałach osadowych.

 

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od Gromnika, możemy tam dojść ścieżką po Reglami, lub dojechać samochodem lub innym środkiem lokomocji. Początkowo idziemy dość łagodna drogą przez las (żółte, niebieskie oznakowanie), słuchając szemrzącego potoku Małolackiego.

 

PICT1814.JPG        PICT2432.JPG

 

 

Po ok. 25 min. spaceru dochodzimy do rozwidlenia szlaków. Niebieski kieruje się na Przysłup Miętusi, ale my podążamy za żółtym, aby po 20 min. stanąć na skraju przepięknej, malowniczej Wielkiej Polany Małolackiej. Jest to czas na odpoczynek, chwilę zadumy. Przed nami otwiera się widok na imponujące urwisko Wielkiej Turni, grań Czerwonych Wierchów. Dolinka urzeka nas kolorem, bujnością łąki, panującą tu ciszą. Zimą można pobiegać tu na nartach, byleby niezbyt wysoko.

 

PICT2431.JPG

 

 

Stąd też możemy iść na Giewont, Kopę Kondracką (Czerwone Wierchy), lub wybrać się do Doliny Strążyskiej – w lewo, albo w prawo do Doliny Kościeliskiej – przez Przysłup Miętusi. Jest to wycieczka dla mniej sprawnych turystów, dobra na rozruszanie się na początek sezonu.     

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Dolina Kościeliska

Dolina ma długość około 6 km. i jest dostępna dla turystów w każdym wieku i o każdej porze roku. Jest najpiękniejszą z dolin reglowych Tatr Zachodnich

- 1 km

Jaskinia Mroźna

Jaskinia Mroźna powstała w wyniku pęknięcia tektonicznego w okresie środkowego triasu. Zawiera nacieki, choć niestety wiele zostało zniszczonych.

- 3 km

Giewont - Wizytówka ...

Najbardziej rozpoznawalna góra w Polsce, symbol Zakopanego.

- 3 km

Festiwal Folkloru Zi...

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich jest jedną z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Polsce, a nawet w Europie.

- 5 km

Wielka Krokiew

Największa skocznia narciarska w Polsce posiadająca homologację FIS.

- 5 km

Tatrzański Park Naro...

Tatrzański Park Narodowy został utworzony w 1954r. Ochroną parkową objęto cały obszar górski i otulinę na Podhalu.

- 5 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie