Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Taras widokowy na Łomnicy
2009-09-30 12:24

 

Po zachodniej stronie Łomnicy wybudowano platformę widokową zapewniającą widoki na tatrzańskie szczyty.

Od tego lata zwiedzający Szczyt Łomnicy mogą z nowego tarasu widokowego rozkoszować się przepięknymi widokami na tatrzańskie szczyty, albo widokiem w dół, w przepaść patrząc przez przezroczyste szkło tarasu.

Stać na Łomnicy na wysokości 2634 m i mieć pod nogami przecudne dzieło matki natury to wspaniałe i pełne adrenaliny wrażenie, które z pewnością warto przeżyć. Koszt inwestycji wyniósł około 55 tys. PLN.

Jednocześnie z otwarciem tarasu widokowego udostępniony dla turystów został także Naturalny ogródek botaniczny na Łomnicy. Przy współpracy z Lasami Państwowymi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tworzą go 22 rośliny, które żyją w tych wysokich, niesprzyjających warunkach. Turyści mogą je podziwiać w ich naturalnym środowisku życia.

Ponadto na Łomnicy od ponad roku działa wyremontowana ekskluzywna kawiarnia Dziadek oraz do dyspozycji turystów udostępniony jest 4-osobowy apartament. To najwyżej położony apartament w Europie Środkowej. Cena za nocleg dla 4 osób z transportem na górę i z powrotem, drinkiem powitalnym, 3-daniową kolacją w kawiarni Dziadek na Łomnicy oraz śniadaniem na Skalistym Stawie wynosi 12 900 SKK (około 1400 PLN).

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Ośrodek narciarski T...

Narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboarding i łyżwiarstwo to zimowe sporty dostępne w ośrodku turystycznym Tatrzańska Łomnica.

- 5 km

Morskie Oko

Jest to największe i najbardziej znane jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów.

- 10 km

Mały Staw Polski

Jezioro położone jest w Dolinie Pięciu Stawów pomiędzy Przednim a Wielkim Stawem.

- 12 km

Ośrodek narciarski S...

Szczyrbskie Jezioro przyciąga wyjątkowymi warunkami narciarskimi z doskonałymi trasami do slalomu, zjazdu czy nart biegowych.

- 13 km

Jezioro Wole Oko

Jest to niewielkie, tatrzańskie jeziorko rozlewiskowe położone w Dolince pod Kołem u zboczy opadających z Gładkiej Przełęczy (Dolina Pięciu Stawów Pol

- 14 km

Czarny Staw Gąsienic...

Jezioro położone jest po wschodniej stronie Doliny Gąsiennicowej, na wysokości 1624 m n.p.m. w cyrku lodowcowym.

- 15 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie