Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Opera Leśna
2009-09-30 12:24

 

Leśny amfiteatr uchodzi za jeden z najładniejszych i najznakomitszych pod względem akustycznym obiektów w Europie.

Opera Leśna obejmuje powierzchnię 4 ha. Na widowni może zasiąść około 4400 widzów, a scena jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Uroczyste otwarcie sceny Opery nastąpiło 11 sierpnia 1909r. Leśny amfiteatr znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich.

 

Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Jest to miejsce gdzie występują najsławniejsi artyści nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Na scenie Opery Leśnej gościli m.in. Czerwone Gitary, Trubadurzy, Czesław Niemen, Skaldowie, Budka Suflera, Grzegorz Turnau, DEMONO, Natalia Kukulska, Maryla Rodowicz, BAJM, Edyta Górniak, Ace of Base, Chris Rea, Goran Bregovic, Whitney Houston, Lionel Richie i wiele innych artystów.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Pomnik Żołnierzy Arm...

Pomnik znajduje się w Parku im. Sanitariuszki Inki w Sopocie. Jest poświęcony poległym i pomordowanym żołnierzom Armii Krajowej.

- 1 km

Dworek Sierakowskich

Klasycystyczny dworek Sierakowskich jest jednym z najstarszych zabytków Sopotu. Obecnie siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

- 1 km

Skansen archeologicz...

Wczesnośredniowieczne grodzisko w obrębie miasta, otoczone wałem i fosą, porośnięte bukowym lasem, skrywające sopockie legendy.

- 1 km

Ulica Monte Cassino

Rewelacyjna ulica Monte Cassino jest najmodniejszym miejscem w całym Trojmieście.

- 1 km

Krzywy Domek

Obiekt ten to wizytówka Sopotu. Symbol świata współczesnego, w harmonijny sposób łączy świat biznesu ze światem kultury i sztuki.

- 1 km

Sopot Wax Museum

Pierwsza tego typu atrakcja w Sopocie. W muzeum znajduje się kilkadziesiąt oryginalnych figur, wyglądających zupełnie jak żywe osoby.

- 2 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie