Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Pomnik Józefa Piłsudskiego
2009-09-30 12:24

 

Pomnik, wykonany wg. przedwojennego projektu, który nie doczekał się realizacji z powodu wybuchu II wojny światowej, wzniesiono dopiero w 2001 r. z in

Uroczyste odsłonięcie monumentu, w miejsce usuniętego w 1991 r. pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej, przyniosło dużą satysfakcję lubelskim patriotom.

Józef Piłsudski przebywał wielokrotnie w Lublinie z ważnymi misjami, zarówno jako Komendant Pierwszej Brygady Legionów Polskich jak i Naczelnik Państwa.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Pomnik Ofiar Getta

Odsłonięty w 1962 r. w 20 - lecie likwidacji żydowskiego getta w Lublinie i zagłady jego mieszkańców w obozach śmierci w: Bełżcu, Sobiborze, Majdanku,

- 137 m

Pomnik Jana Kochanow...

Przy ul. Narutowicza, obok kościoła pw. MB Zwycięskiej, autorstwa Franciszka Strynkiewicza, postawiony pierwotnie w 1931 r. przed Trybunałem Koronnym

- 280 m

Nowy Ratusz

Powstał na murach zespołu kościelno - klasztornego Karmelitów Bosych, wzniesionego w latach 1613-19 przy dawnym placu Korce (ob. Plac Łokietka).

- 415 m

Brama Krakowska

Uważana za symbol i logo miasta, jeden z najpiękniejszych obiektów w architekturze Lublina, łączy Śródmieście ze Starym Miastem.

- 471 m

Stary Kirkut Żydowsk...

Znajduje się na szczycie wzgórza o nazwie Grodzisko, nazwanego tak z powodu wczesnośredniowiecznej osady i warowni, istniejących tu do XIII w.

- 1 km

Stary Ratusz

Dawny Trybunał Koronny powstał w XV w. pośrodku Rynku, w miejsce drewnianego jako skromna budowla gotycka.

- 1 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie