Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Katedra Oliwska
2009-09-30 12:24

 

Kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej, Najświętszej Marii Panny i św. Bernarda został wzniesiony jako świątynia cysterska w XIII w.

Po wielkim pożarze w 1350 r. odbudowano go w formach gotyckich i bez większych zmian przetrwał do dziś. Gotyckie wyposażenie kościoła spłonęło w 1577 r., a to które można podziwiać dziś, powstało w okresie baroku. Katedra jest trzynawową sklepioną bazyliką, zbudowaną na rzucie łacińskiego krzyża. Katedra Oliwska mierzy 107 m. i jest najdłuższym kościołem w Polsce.

 

Wspaniałą ozdobę Katedry stanowi rokokowy prospekt organowy z lat 1763-1788. Organy wykonane zostały przez mistrza Jana Wulfa i Fryderyka Rudolfa Dalitza, które w chwili powstania uchodziły za największe w Europie.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Park Oliwski

Początki wspaniałego założenia parkowego w Oliwie należy wiązać z cystersami, którzy w sąsiedztwie klasztoru założyli ogród warzywno-ziołowy.

- 172 m

Gdański Ogród Zoolog...

Gdańskie ZOO jest obecnie jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. To jedno z najbardziej znanych miejsc rekreacji i edukacji na wybrzeżu

- 2 km

Przystań rybacka

Przystań znajduje się w południowej części plaży, przy ujściu Potoku Karlikowskiego.

- 3 km

Muzeum Sopotu

Muzeum usytuowane jest kilkanaście metrów od plaży, w niezwykle atrakcyjnym turystycznie pasie nadmorskim. Istnieje od 2001 r.

- 3 km

Pomnik Żołnierzy Arm...

Pomnik znajduje się w Parku im. Sanitariuszki Inki w Sopocie. Jest poświęcony poległym i pomordowanym żołnierzom Armii Krajowej.

- 4 km

Ulica Monte Cassino

Rewelacyjna ulica Monte Cassino jest najmodniejszym miejscem w całym Trojmieście.

- 4 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie