Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Dworek Chopina
2017-10-26 13:04

 

Miejsce licznych koncertów zdrojowych, koncertów fortepianowych (w 1826 r. koncertował sam mistrz Fryderyk Chopin) oraz przedstawień teatralnych.

W sierpniu 1826r., w dawnym teatrze zdrojowym w Dusznikach Zdrój, odbył się pierwszy charytatywny koncert Fryderyka Chopina. To właśnie dla uczczenia jego pobytu teatr nazwano Dworkiem Chopina. 

 
 
Obiekt powstał w latach 1802-1805 w celu zapewnienia gościom uzdrowiskowym pożądanej rozrywki. Tak więc budynek nie pełnił funkcji jedynie teatru – choć z takim zamiarem go budowano, ale także galerii, sali koncertowej, sali balowej oraz był miejscem spotkań. Kuracjusze mogli oderwać myśli od często niekrótkich i męczących kuracji i cieszyć się rozrywką, która była równie skuteczna jak same kuracje.
 
 
W Dworku Chopina co roku w pierwszej połowie sierpnia możemy zachwycać się niesamowitymi kompozycjami Fryderyka Chopina w wykonaniu światowej klasy artystów, spod palców których wydobywają się wspaniałe nuty cieszące nasze ucho. Międzynarodowym Festiwalom Chopinowskim od kilku lat towarzyszą Ogólnopolskie Kursy Mistrzowskie, gdzie pod okiem najwybitniejszych pianistów – pedagogów, utalentowani młodzi pianiści wyróżniający się talentem i osiągnięciami, mogą udoskonalać swoje zdolności. 
 
 

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Kolorowa Fontanna

Jest to jedna z trzech fontann Parku Zdrojowego i niewątpliwie jedna z największych atrakcji uzdrowiska.

- 246 m

Muzeum Papiernictwa

Papiernia dusznicka jest jedną z największych atrakcji turystycznych pięknego regionu.

- 1 km

Ogród Japoński

Ogród Japoński zlokalizowany jest w miejscowości Jarków, kilka kilometrów na południe od Kudowy-Zdroju.

- 9 km

Park Zdrojowy

Polanica-Zdrój to nietypowa miejscowość. Nie ma tu klasycznego rynku, a miejscowość rozbudowała się wokół Parku Zdrojowego, który jest centrum miasta.

- 9 km

Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

- 10 km

Muzeum Żaby

W roku 2002 zostało otwarte pierwsze w Polsce Muzeum Żaby, które znajduje się przy Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

- 10 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie