Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Przystań rybacka
2009-09-30 12:24

 

Przystań znajduje się w południowej części plaży, przy ujściu Potoku Karlikowskiego.

Niewątpliwie warto zobaczyć to miejsce, a odwiedzając je rano można podejrzeć sopockich rybaków wracających z morza z sieciami pełnymi ryb. Przed wojną w Sopocie było 50 łodzi, w chwili obecnej jest ich już tylko 7 i pracują na nich rybacy, którzy wykonują ten zawód od wielu pokoleń.

Rybacy są tu od XIII wieku. Na istnienie rybołówstwa w granicach dzisiejszego Sopotu wskazują pierwsze wzmianki z XIII wieku. O tym, że Sopot był osadą rybacką świadczą również odkrycia archeologiczne w grodzisku wczesnośredniowiecznym położonym na północ od miasta. W XVIII w.  osada rybacka znajdowała się u wylotu dzisiejszej ul. Monte Cassino. Z Górnym Sopotem łączyła ją wąska ścieżka, przecinająca podmokłe łąki. W 1734 r. rybackie chaty i okazałe rezydencje w górnej części miasta zostały spalone. W latach trzydziestych XVIII w. postanowiono, że rybaków trzeba przenieść w stronę ulicy Ogrodowej i Parkowej. Po 1914 r. sopoccy rybacy zostali zepchnięci do ujścia Karlikowskiego Potoku. Przystań w Sopocie jest od lat niekwestionowaną atrakcją turystyczną.

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Muzeum Sopotu

Muzeum usytuowane jest kilkanaście metrów od plaży, w niezwykle atrakcyjnym turystycznie pasie nadmorskim. Istnieje od 2001 r.

- 450 m

Latarnia Morska

Potężna Latarnia Morska wraz z wieżą widokową, a z niej rozciąga się piękna panorama miasta.

- 1 km

Państwowa Galeria Sz...

W galerii prezentowane są wystawy sztuki współczesnej oraz znakomite kolekcje sztuk różnych epok.

- 1 km

Krzywy Domek

Obiekt ten to wizytówka Sopotu. Symbol świata współczesnego, w harmonijny sposób łączy świat biznesu ze światem kultury i sztuki.

- 1 km

Najdłuższe drewniane...

Molo jest jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno-imprezowych w Polsce.

- 1 km

Ulica Monte Cassino

Rewelacyjna ulica Monte Cassino jest najmodniejszym miejscem w całym Trojmieście.

- 1 km
Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie